∷ Z aktuálneho vydania

KONICA MINOLTA SA „PREDVIEDLA“ NA VIRTUAL.DRUPA

212 vystavovateľov z 35 krajín, 125 živých webových relácií. Aj to bola prvá čisto digitálna verzia popredného veľtrhu tlačiarenských technológií virtual.drupa 2021. Konica Minolta na nej ukázala zariadenie AccurioJet KM-1e s novými vylepšeniami či laserový výsek Motioncutter aj pre netradičné formáty.

Štvordňový program on-line svetového veľtrhu tlačiarenských technológií virtual.drupa 2021 sa niesol v znamení kladenia dôrazu na čoraz väčšiu automatizáciu, zvýšený dopyt po zušľachťovaní tlače a softvérových riešeniach. A presne v tomto duchu sa niesli aj predstavené novinky z dielne Konica Minolta. „Na on-line veľtrhu sme predstavili pokročilé digitálne riešenia a vylepšenú automatizáciu tlače. Okamžitá pozitívna odozva účastníkov nás presvedčila, že ideme správnym smerom,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia.
AccurioJet KM-1e
Hlavným ťahákom jednotlivých prezentácií značky Konica Minolta bola prezentácia „Až neočakane dobrá tlač“. Za týmto názvom sa skrývalo zariadenie AccurioJet KM-1e. Označenie „e“ v názve značí nové praktické vylepšenia. Pôvodné zariadenie bolo úspešne predvedené v roku 2016. Návštevníci ho označili za „švajčiarsky nožík“, pretože zariadenie má veľa rôznych použití. Vylepšená novinka sa zameriava okrem konvenčnej tlače pre grafický priemysel aj na oblasť etikiet a výroby obalov. Konica Minolta KM-1e je hárkový duplexný digitálny atramentový tlačový stroj pre formát B2+, ktorý pre tlač používa UV atramenty CMYK, ktoré sú vytvrdzované LED-UV žiarením. Systém tlače a sušenia LED UV umožňujú stroju pracovať so širokou škálou substrátov vrátane štandardných ofsetových materiálov alebo syntetických a metalických materiálov bez potreby použitia špeciálnych upravených médií. Novinka zvláda média od hrúbky 0,06 mm až po 0,6 mm simplexne, alebo 0,06 mm do 0,45 mm duplexne. Rovnako si poradí aj so silne štruktúrovanými alebo reliéfnymi povrchmi.
Vysoká kvalita tlače je garantovaná patentovanou UV technológiou a tlačovými hlavami s vysokým rozlíšením, ktoré poskytujú rozlíšenie 1 200 x 1 200 dpi. Detekcia zobrazovania chýb pomocou zabudovaných snímačov zaručuje trvalo kvalitný výstup obrazu. AccurioJet KM-1e dokáže potlačiť 3 000 jednostranne alebo obojstranne 1 500 hárkov formátu B2 za hodinu. K dispozícii sú tri režimy tlače s rovnakým rozlíšením, ale rozdielnymi veľkosťami kvapiek atramentu, čo pomáha znižovať spotrebu atramentu v závislosti od požiadaviek. „Vylepšené zariadenie AccurioJet KM-1e zdedilo všetky prednosti predchádzajúceho modelu. K tomu kladie dôraz na výnosnosť a efektivitu zákaziek s vysokou pridanou hodnotou založenou na bezchybnej tlači, veľkou kompatibilitou najrôznejších médií a stále žiadanou personalizáciou tlače,“ konštatuje Peter Lauko.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore