Tlačové správy - Polygrafia

Konica Minolta získala hodnotenie FTSE4Good už desiaty rok v rade

Konica Minolta oznámila, že je opäť súčasťou globálneho indexu FTSE4Good, ktorý zostavuje vo Veľkej Británii FTSE Group* (FTSE). Ide o jeden z najznámejších indexov na svete pre komunitu spoločensky zodpovedného investovania. Konica Minolta získala takéto vyznamenanie už desiaty raz.

Konica Minolta bola nezávisle hodnotená podľa prísnych environmentálnych, spoločenských a právnych kritérií FTSE. Výsledkom bolo zaradenie spoločnosti do indexu, ktorý uľahčuje rozhodovanie o investíciách do spoločností, ktoré spĺňajú globálne uznávané štandardy spoločenskej zodpovednosti.

V aktuálnom hodnotení získala Konica Minolta plný počet bodov v environmentálnej oblasti, ako aj vysoké známky v iných oblastiach. Vďaka obrovskému úsiliu o neustále zlepšovanie a reflektovanie meniacich spoločenských potrieb a očakávaní je Konica Minolta súčasťou tohto globálneho indexu už od roku 2003. „Sme skutočne hrdí, že sa kroky firmy v oblasti spoločenskej zodpovednosti ukázali správne už desiaty raz,“ povedal Lukáš Csicsola, marketingový koordinátor spoločnosti Konica Minolta Slovakia spol. s r. o. „Naša filozofia tkvie vo vytváraní nových hodnôt, a to v sebe skrýva viac než len tvorbu nových riešení a služieb s inovatívnymi funkciami. Ide o vnímanie spoločnosti Konica Minolta v kontexte globálnej sféry, ktorá realizuje nielen obchodné a výrobné kroky, ale aj plní svoje spoločenské a ekologické záväzky voči svetu, v ktorom žijeme.“

Popri FTSE4Good Global Index bola Konica Minolta zaradená napríklad aj do indexov Dow Jones Sustainability World Index, RobecoSAM, Morningstar Socially Responsible Investment Index.

*FTSE Group je stopercentnou dcérskou spoločnosťou London Stock Exchange a svetovou jednotkou v oblasti poskytovania globálnych indexov a analytických riešení. FTSE indexy využívajú investori po celom svete pre investičné analýzy, meranie výkonu, alokáciu aktív a podobne.

:: Ďalšie informácie o CSR aktivitách spoločnosti Konica Minolta


Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore