∷ Z aktuálneho vydania

Krok vpred s LED UV

Inovácie s výhľadom do budúcnosti v znamení zisku sú u každého zákazníka na prvom mieste. V marci 2018 spoločnosť FUJIFILM nainštalovala veľkoformátovú tlačiareň ACUITY LED 3200R v spoločnosti X print s.r.o. v Bratislave.

Ide o veľkoformátovú UV LED tlačiareň s maximálnou šírkou tlače 3,2 m a rýchlosťou 110 m2/h. Zákazník si volí medzi konfiguráciou CMYK alebo CMYK, Lc, Lm, W, W.

Tlačiareň používa atramenty Fujifilm Uvijet LF s veľmi širokým farebným gamutom, jemnými prechodmi
a vynikajúcou adhéziou k širokému portfóliu potláčaných materiálov ako POS, textília, backlit. Novinkou je tzv. bulk systém, ktorý má 3-litrový zásobník pre dopĺňanie atramentu.

Potláčané materiály sa vyznačujú vysokou opacitou a sú vhodné pre deň/ noc aplikácie. UV LED vytvrdzovanie napomáha farebnej stálosti materiálov, pri jedno alebo dvojvrstvovej tlači. Multiroll funkcia zabezpečuje tlač dvoch rolí šírky 1,52 m súčasne.

Na otázky odpovedá tlačový manažér tlačiarne Martin Lučenič.

Prečo ste sa rozhodli investovať do UV LED tlačiarne?

Sme komplexná tlačiareň so všetkými tlačiarenskými službami pod jednou strechou s dlhoročnou tradíciou, pôsobiaca v oblasti tlače a reklamy. Poskytujeme služby ofsetovej, digitálnej maloformátovej a veľkoformátovej tlače. Máme už dve LED UV tlačiarne, ale v polovičnej šírke.

Investícia do veľkoformátovej UV LED tlačiarne ACUITY LED 3200R nám v prvom rade umožňuje tlačiť na materiály s maximálnou šírkou tlače až 3,2 m rýchlo a vo vysokej kvalite.

Na aký typ zákaziek alebo materiálov je určená?

Vďaka UV LED technológii nám tlačiareň umožňuje potláčať veľmi širokú škálu materiálov, ale v prvom rade
ju využívame na tlač materiálov ako banner, mesh, papier, samolepky, tapety, RollUp a PopUp filmy atď. Vďaka kvalitnej, sýtej tlači a možnosti okamžitej kontroly kvality výstupu pomocou kontrolného LED panelu je tlačiareň vhodná aj na tlač backlitových bannerov, fólií, textílií, papierov a pod.

Aké možnosti sa vám vďaka tejto investícii otvorili?

V tejto chvíli portfólio technológií, ktorými disponujeme nám dáva možnosť ponúknuť zákazníkovi pre výrobu konkrétnej produkcie tú najvhodnejšiu technológiu tlače a spôsob spracovania bez akéhokoľvek obmedzenia.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore