Tlačové správy - Médiá

L’Oreal začne tlačiť ľudskú kožu. Na 3D tlačiarni.

Už čoskoro sa môže definitívne skončiť testovanie kozmetických prípravkov na zvieratách.

Vďaka novej spolupráci môže kozmetický gigant L’Oreal Group začať výrobu ľudskej kože na špeciálnej 3D tlačiarni. Vyriešiť by to malo mnohé kontroverzné problémy. Na zaujímavosť upozornila stránka Engadget.

Nie je to tak dávno, čo popredná spoločnosť L’Oreal testovala svoje kozmetické prípravky na zvieratách. Posledné takéto testovanie sa malo uskutočniť v roku 2013 a pravdepodobne išlo aj o posledné.

Zdroj: Engadged

Nová spolupráca so spoločnosťou Organovo by mala vyriešiť potrebu testovania prípravkov na koži zvierat. Predovšetkým vďaka zariadeniu NovoGen Bioprinter. Ide o špeciálnu 3D tlačiareň, ktorá dokáže vyprodukovať vierohodnú imitáciu ľudskej kože. Tú následne môže kozmetický závod ďalej spracovávať.

Zariadenie využíva dvojicu tlačiacich hláv. Jedna sa umiestni na ľudské bunky a druhá zas na hydrogélovú živnú pôdu, kde vytvorí nový vzor kože.

Prvenstvo v kozmetickom priemysle

Podobnú technológiu už používa aj farmaceutická firma Merck. Tá s ňou však vytvára tkanivá obličiek a pečene.

L’Oreal tak bude prvá firma na svete, ktorá technológiu použije v kozmetickom priemysle. Prvé vzorky by mali byť dostupné v priebehu budúceho roka. Už teraz sa však vie, že si technológia na výrobu kože nájde uplatnenie aj v iných odvetviach, kde by mohla pomôcť napríklad pacientom pri transplantácii kože.

 

Zdroj: www.zive.sk

Zaujímajú Vás možnosti 3D tlače? Pozrite sa, čo sa podarilo Číňanom ešte začiatkom roka. 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore