Infoprint servis

Metsä Board navrhuje ľahko recyklovateľné nápojové obaly

Spoločnosť Metsä Board, popredný európsky výrobca prémiových lepeniek z čerstvých vlákien a súčasť skupiny Metsä Group, navrhla vo svojom Centre excelentnosti vo Äänekoski vo Fínsku ľahký, ale pevný a ľahko recyklovateľný obal pre nový rad vodných fajok Chopin Organic Rye.

Pre rodinnú pálenicu Podlaska Wytwórnia Wódek „Polmos“ SA, ktorá vyrába značku Chopin Vodka, bolo dôležité, aby obal priniesol étos značky, ako to vysvetľuje Joanna Dolińczyk, marketingová koordinátorka, značka Chopin Vodka: „Keď sme hľadali inšpiráciou pre obalový dizajn nášho ekologického produktu sme chceli, aby obal odrážal jeho proces ekologickej výroby. Mali sme nesmierne nadšenú víziu, aby sme vytvorili skutočne organický a vysoko ekologický obal s tromi hlavnými cieľmi: čistota, belosť a jednoduchosť. “

Obal sa vyrába pomocou ochrannej flauty so všetkými vrstvami z ľahkého kraftlineru MetsäBoard Natural WKL Bright white. Celo biely laminovaný obal má ľahkú a robustnú štruktúru založenú na uzamykacích chlopniach, ktoré nevyžadujú žiadne lepidlo. Žiadne lepidlo v kombinácii s minimálnym pokrytím atramentov s nízkou migráciou vodným lakom nevytvorilo obal, ktorý je bezpečný, štýlový a ľahko recyklovateľný. Obal bol vyrobený spoločnosťou Prost-Key Packaging v Poľsku.

Otvárací mechanizmus umožňuje ľahké a niekoľkonásobné otvorenie a zatvorenie obalu a zároveň zaistí fľašu na svojom mieste. Zahnuté dvojité záhyby dodávajú pevnosť a pri pohľade zboku odhalia fľašu. Belosť dizajnu predstavuje po stranách vyrazené slovo „organický“ a zdôrazňuje čistotu.

Iiro Numminen, návrhár štruktúrnych obalov, spoločnosť Metsä Board, uviedol: „Balenie v každej svojej časti komunikuje s prísľubom značiek pre spotrebiteľa. Ľahká recyklovateľnosť bola tiež faktorom v koncepcii dizajnu, pretože dôležitosť obehového hospodárstva je prvoradá. “

Balík bol navrhnutý a testovaný v Centre excelentnosti spoločnosti Metsä Board, ktorá využíva špičkovú technológiu pre výskum a vývoj, dizajn obalov a lepenky a obaly. Tu je ambíciou urýchliť inováciu materiálov a obalov a poskytnúť platformu pre spoluprácu zákazníkom a technologickým partnerom na celom svete.

Balenie sa vyrába pomocou ľahkej kraftliner MetsäBoard Natural WKL Bright white, vyrábaného v mlyne Metsä Board Husum. Jeho čerstvé vlákna sú stopercentne naviazané na udržateľne obhospodarované severoeurópske lesy.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore