∷ Z aktuálneho vydania

MICROPIX & GRAFITEC DLHODOBÁ PARTNERSKÁ STABILITA

V malom slovenskom polygrafickom svete pôsobí zopár dodávateľských firiem, ktorých kvalita služieb je pre dlhodobú spoluprácu rozhodujúca. Rovnako tomu bolo i v prípade spoločností micropix a Grafitec, ktorých dlhoročným vzťahom neotriasla ani generačná výmena predstaviteľov spoločností. Rozprávali sme sa s Karolom Bosákom, konateľom spoločnosti micropix.

Aká je firma micropix očami konateľa?

Naša spoločnosť začínala ako rodinná firma, ktorú sme založili štyria spoločne aj s mojím nebohým otcom. Po jeho odchode vystúpil z firmy jeden kolega – spoločník a zostali sme dvaja majitelia. V súčasnosti fungujeme už 13. rok a svoje zameranie sme od počiatku firmy radikálne nezmenili. Venujeme sa produkcii klasických tlačiarenských produktov, no svoju pozornosť zameriavame najmä na priemyselnú tlač, pod ktorú spadajú návody, manuály pre elektroniku, autá a podobne.  samozrejme, okrem tohto druhu tlačovín dokážeme vyrobiť aj iné, klasické tlačiarenské produkty, akými sú vizitky, knihy či plagáty.

Prečo práve priemyselná tlač? Má táto myšlienka svoje hlbšie dôvody? 

V začiatkoch fungovania spoločnosti sme si robili prieskum, ktorý nám povedal viac o našom budúcom smerovaní. Berúc do úvahy všetky vnútorné i vonkajšie faktory, sme dospeli práve k tejto myšlienke, nakoľko závažným faktom celého prieskumu bolanaša lokalita. V okolí Galanty totiž  žiadna podobná tlačiareň v tom čase nefungovala a zároveň tu rozbiehali svoje pôsobenie nadnárodné spoločnosti, ktorými je okolie Galanty aktuálne posiate. Práve s nimi sme nadviazali kontakty, z ktorých mnohé zotrvali dodnes. Postupne sme sa v tejto oblasti vypracovali natoľko, že v súčasnosti okrem samotnej tlače manuálov pre tieto firmy zabezpečujeme i pridané služby, ako kompletizáciu, balenie a distribúciu.

Napriek tomu, že sa vaše portfólio za 13 rokov pôsobenia nezmenilo, určite sa zmenilo strojové vybavenie, ktoré vám pomáha napĺňať víziu firmy. Je to tak?

Nezmenilo sa len vybavenie strojové, ale aj priestorové. Dlhé roky pôsobila naša výroba v Mostovej a len dva roky dozadu sa nám podarilo presťahovať sa do nových priestorov v Šali.

Čítať celý rozhovor

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore