Infoprint servis

Mimaki Engineering uvádza na svetový trh ekologické kartónové atramentové kazety

Mimaki uvádza na trh ekologické kartónové atramentové kazety pre globálny polygrafický priemysel, čím výrazne znižuje spotrebu plastov a zlepšuje recyklovateľnosť. Toto najnovšie riešenie je ďalšou iniciatívou spoločnosti na podporu tlačiarní pri znižovaní ich vplyvu na životné prostredie.

Mimaki Engineering Co. Ltd., popredný výrobca priemyselných atramentových tlačiarní, rezacích plotrov a 3D tlačiarní, s hrdosťou oznamuje celosvetové uvedenie svojich kartónových atramentových kaziet. Tento revolučný krok nahrádza tradičné plastové kazety ekologickou papierovou alternatívou, čo znamená významný krok smerom k udržateľnosti v polygrafickom priemysle.

Kartónové atramentové kazety boli pôvodne uvedené na japonský trh v máji 2023 a ich uvádzanie do zvyšku sveta sa začína dnes. Dostupnosť na trhu EMEA sa očakáva toto leto. Tieto kazety, navrhnuté pre použitie v ekologických solventných tlačiarňach Mimaki, si zachovávajú výnimočný výkon a zároveň výrazne znižujú dopad na životné prostredie.

Prechodom z plastu na papier dosiahol Mimaki pozoruhodné 68% zníženie spotreby plastov na kazetu. Predpokladá sa, že tento inovatívny prístup odstráni približne 44 ton plastov a 65 ton emisií CO2 ročne, čo podčiarkuje záväzok Mimaki k ekologickejšej budúcnosti.

Navyše, nižšia hmotnosť kartónových atramentových kaziet sa premieta do odhadovaného 8-tonového zníženia emisií CO2 počas prepravy, čo ďalej prispieva k dekarbonizovanej spoločnosti.

Atramentová kazeta, ktorá ocenila svoj prelomový dizajn a ekologické balenie, získala prestížne ocenenie kategórie Industrial Packaging Award v súťaži Japan Packaging Contest 2023.

Inovácia pre zelenšiu budúcnosť

V súlade s cieľmi trvalo udržateľného rozvoja (SDGs) Mimaki pokračuje v presadzovaní riadenia a technológie recyklácie zdrojov.

Mimaki tiež pracuje na udržateľných riešeniach v rôznych sektoroch s najnovšími inováciami vrátane:

Neo-Chromato Process: Táto inovatívna technológia uľahčuje recykláciu materiálov, čo vedie k podstatnému zníženiu emisií CO2 prostredníctvom opätovného použitia textilných materiálov.

TRAPIS: Systém prenosu pigmentov na textilnú tlač umožňuje tlač na látky bez potreby špecializovaných techník alebo odborných znalostí, čím podporuje efektivitu a udržateľnosť v textilnej výrobe.

M2COA: Automatizovaný baliaci systém pre tlač priemyselných produktov, ktorý rieši problémy s nedostatkom pracovnej sily v oblasti tlačových služieb zefektívnením operácií.

Okrem týchto riešení, ktoré budú všetky vystavené na svojom stánku drupa 2024, spoločnosť Mimaki od marca 2023 zaviedla environmentálne opatrenia, ako je zníženie výplňového materiálu v 2L baleniach atramentu vo všetkých závodoch na výrobu atramentu.

Arjen Evertse, generálny riaditeľ predaja EMEA v Mimaki Europe, povedal: „Stále sme odhodlaní inovovať všetky časti výrobného procesu, od atramentových kaziet až po samotnú technológiu, v snahe o pozitívny vplyv na životné prostredie. Aby sme mohli rýchlo reagovať na sociálne a environmentálne potreby, vidíme dôležitosť pokročilých technológií, ako je automatizácia, vysokoúčinné a vysokorýchlostné tlačiarne a bezvodé textilné technológie.Prostredníctvom všetkých týchto trvalo udržateľných iniciatív sme naďalej odhodlaní pozitívne prispievať ku globálnej tlačiarenskej komunite a podporovať udržateľnú budúcnosť pre budúce generácie.“

Viac informácií o prebiehajúcich iniciatívach Mimaki v oblasti udržateľnosti nájdete na: https://www.mimakieurope.com/sustainability/

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore