Tlačové správy - Polygrafia

Mondi Group investuje 128 mil. € v Ružomberku

Skupina Mondi ohlásila investíciu 128 mil. € do projektov zelenej energie vo svojom podniku Mondi SCP Ružomberok. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca Mondi SCP Ľubomír Čech.

Investícia zahŕňa nový regeneračný kotol na zvýšenie výroby celulózy, zníženie dopadu na životné prostredie a zlepšenie celkovej nákladovosti. Projekty obsiahnu zlepšenia v regenerácii chemikálií, zelenej energie a výrobe tepla počas procesu výroby celulózy.

„Cieľom je zvýšiť výrobu celulózy, vyrobiť viac zelenej energie a ďalej znížiť objem oxidu uhličitého. Teší nás, že slovenská vláda podporila našu dlhodobú prítomnosť v krajine, čo zohralo v našom rozhodovacom procese dôležitú úlohu,“ konštatoval Peter J. Oswald, výkonný riaditeľ divízie Europe a International v Mondi.

Nový regeneračný kotol postavia za dva roky s očakávaným nábehom koncom roka 2014. „Skupina Mondi počas posledných 10 rokov investovala do ružomberského podniku vyše 350 mil. €, aby podporila inovatívnu výrobu a prevádzkové zlepšenia,” povedal Peter Orisich, výkonný riaditeľ obchodnej divízie Uncoated Fine Paper v Mondi.

Mondi SCP Ružomberok je najväčším integrovaným podnikom vyrábajúcim celulózu a papier na Slovensku. Objem výroby prevyšuje 500-tisíc ton celulózy a 535-tisíc ton nenatieraného bezdrevného papiera.

SITA

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore