∷ Z aktuálneho vydania

MONDI SCP PO VYŠE DVOCH ROKOCH ZORGANIZOVALO SVOJ TRADIČNÝ ENVIRONMENTÁLNY DEŇ

Papierne počas tohto dňa pozvali aj občanov na dobrovoľné a bezplatné konzultácie spojené s meraním tlaku a cholesterolu.

Spoločnosť Mondi SCP pozvala predstaviteľov mesta Ružomberok, starostov okolitých obcí, zástupcov orgánov štátnej správy, neziskových organizácií a občianskych združení, ako aj zástupcov médií a verejnosť na svoj tradičný Environmentálny deň. Po vyše dvojročnej prestávke sa mohli opäť osobne stretnúť a vypočuť si prednášky na zaujímavé témy z oblasti životného prostredia a zdravia.
Podujatie sa uskutočnilo vo štvrtok 19. mája 2022 v kinosále KDAH v Ružomberku. “Sme veľmi radi, že sme sa po pandémii mohli stretnúť opäť naživo. Pripravili sme zaujímavé a aktuálne prednášky, počas ktorých bol priestor aj na otvorenú diskusiu,” povedala Marianna Matajová, manažérka životného prostredia v Mondi SCP. Spoločnosť odprezentovala svoj projekt Kotla na biomasu a externí hostia hovorili o témach ako Spôsob nakladania s odpadmi na Slovensku, Ako Slovensko reaguje na Zelenú dohodu, či Zdravotné uvedomenie a správanie obyvateľov okresov RK a LM a ich porovnanie s obyvateľmi Slovenska. Papierne mysleli aj na občanov a počas tohto dňa sa mohli zúčastniť dobrovoľného a bezplatného merania tlaku a cholesterolu.

Súčasťou programu bolo aj otvorenie výzvy na podávanie nových environmentálnych projektov na rok 2022. „Projekty z oblasti životného prostredia v rámci programu Mondi SCP, náš najlepší sused podporujeme aktívne už od roku 2011. Pandémia ich na istý čas zastavila a tento rok by sme chceli región Liptova opäť podporiť sumou 50 000 EUR,“ dodáva Marianna Matajová. Zapojiť do výzvy sa môžu obce, školy, občianske a neziskové združenia dolného Liptova. Jedinou podmienkou v prípade schválenia je, že projekt musí byť spolufinancovaný aj z vlastných zdrojov žiadateľa.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore