∷ Z aktuálneho vydania

Mondi SCP podporuje vzdelávanie mladých

Mondi SCP intenzívne spolupracuje so Strednou odbornou školou polytechnickou v Ružomberku.

Žiaci z odborov mechanik elektrotechnik a mechanik strojov a zariadení zo Strednej odbornej školy polytechnickej v Ružomberku budú mať možnosť nadobudnúť praktické zručnosti priamo vo výrobe pod vedením skúsených pracovníkov z Mondi SCP.

Počas celého školského roka sa žiakom bude venovať aj ich mentor, ktorý im postupne predstaví všetky časti závodu. „Takisto ich bude vzdelávať vo výrobe papiera a celulózy a podrobnejšie im vysvetlí procesy, ktoré s výrobou súvisia. Počas školského roka tak na nich čaká kombinácia praktických a teoretických vedomostí, ktoré budú môcť
v budúcnosti určite zúročiť,“ konštatovala Ivana Keyzlarová, riaditeľka Ľudských zdrojov v Mondi SCP.

Každý žiak dostane pred nástupom od firmy balíček so všetkými potrebnými ochrannými pomôckami a odevom. Motiváciou pre žiakov bude určite aj odmena za odpracované hodiny, ako aj ďalšie zamestnanecké výhody, či možnosť pokračovať v práci aj počas leta v rámci Letnej práce študentov. „Sme veľmi radi, že sa nám takýmto spôsobom darí podporovať rozvoj a vzdelávanie mladých ľudí. Je to už len na nich, či chcú na sebe pracovať a vzdelávať sa vo svojom odbore. Šikovní žiaci s pozitívnym a zodpovedným prístupom k práci, ktorí úspešne dokončia štúdium, budú mať vždy v našej spoločnosti dvere otvorené. Žiakom by sme chceli preto zaželať veľa študijných úspechov,“ zdôraznila riaditeľka Ľudských zdrojov.

Mondi SCP a Stredná odborná škola polytechnická požiadali spoločne minulý rok Ministerstvo školstva
SR o otvorenie špeciálneho odboru šitého na mieru pre ružomberský závod – mechatronik. Tento školský rok tak zasadli do školských lavíc už aj druháci nového odboru. Tí budú môcť praxovať vo výrobe už budúci rok.

 

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore