Edície 2016Edície časopisu

Mondi SCP zamestná žiakov polytechnickej školy

Spoločnosť Mondi SCP zintenzívnila spoluprácu so Strednou odbornou školou polytechnickou v Ružomberku, ktorá otvorila nový študijný odbor mechatronik.

Stredná odborná škola polytechnická v Ružomberku vychováva od začiatku nového školského roka budúcich kvalifikovaných odborníkov pre najväčšieho súkromného zamestnávateľa v regióne dolného Liptova. Absolventi nového študijného odboru mechatronik sa uplatnia priamo v ružomberskom celulózovo-papiernickom závode Mondi SCP.

Na slávnostnom otvorení školského roka sa zúčastnili aj zástupcovia spoločnosti Mondi SCP, ktorá venovala škole šek na 3000 eur, na zakúpenie vybavenia a zaškolenie personálu pre zváračskú školu.

Prvýkrát do školských lavíc zasadli aj prváci nového špeciálneho odboru šitého na mieru pre Mondi SCP. Možnosť nadobudnúť praktické zručnosti priamo vo výrobe pod vedením skúsených pracovníkov firmy budú mať však aj študenti z iných odborov. „V našej firme budeme potrebovať generačnú výmenu, nakoľko veľa našich zamestnancov pomaly dovršuje dôchodkový vek. Budeme preto hľadať mladých, šikovných a talentovaných ľudí s pozitívnym a zodpovedným prístupom k práci,“ vyjadrila sa na margo rozbiehajúcej spolupráce Ivana Keyzlarová, riaditeľka ľudských zdrojov v Mondi SCP. „Dúfam, že naši žiaci ocenia a využijú túto skvelú možnosť vzájomnej spolupráce a verím, že budeme vedieť takýchto ľudí firme po ukončení štúdia poskytnúť,” dodal Vladimír Pančík, riaditeľ školy.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore