Tlačové správy - Polygrafia

Možnosti a použitie veľkoformátovej UV tlače od AGFA

Digitálna UV tlač sa stáva stále viac a viac populárnejšou pre jej všestranné využitie. Belgická firma Agfa sleduje tieto trendy a prichádza vždy v predstihu so svojimi riešeniami. Na jar 2015 AGFA uvádza úplne nové stroje a atramenty, ktoré budú uvedené v máji na výstave FESPA v Kolíne nad Rýnom.

Celé portfólio digitálnych tlačiarní AGFA je presne určené do každého segmentu trhu, kde sa očakáva jeho expanzia. Z hľadiska konštrukcie ponúka AGFA tri riešenia a to s hybridnou, flatbed a roll to roll konštrukciou. Na všetkých tlačiarňach AGFA spravíte skoro všetky druhy zákaziek. Dôležité je však položiť si otázku, čo je pre mňa prioritná zákazková náplň. Použitie UV tlačiarní je veľmi  všestranné, a preto si treba zvoliť taký model a takú konfiguráciu, ktorá vykryje vašu hlavnú produkciu. Ďalej sú rozobraté hlavné oblasti použitia tejto technológie s ohľadom na konštrukciu tlačiarne a výhodnosti použitia z rôznych hľadísk.

Signmaking – dnes najčastejšie použitie

Veľmi široký záber, od potlače rolového flexibilného materiálu, ako sú samolepiace fólie, bannery, bilboardy, citylite, POP displeje, reklamné tabule, plagáty a podobne. Na tento typ produkcie je vhodné použiť hybridnú
konštrukciu tlačiarní ako sú : Anapurna 2050i či : Anapurna 2500i, ktoré sa líšia len rozmerom potlačovanej šírky 2 050 mm resp. 2 500 mm. Tlačiarne sú vybavené 8 tlačovými hlavami Konica Minolta 1024i C,M,Y,K,Lc,Lm, W,W. Súčasťou je vstavaný roll to roll systém na flexibilné materiály. Ak je dôležitá vysoká produkcia, potom :Jeti Tauro s výkonom až 275m /hod. je tá najvhodnejšia voľba. Tauro môže byť vybavený semiautomatickým podávaním materiálu, alebo súčasnou tlačou viac dosiek naraz (parallel board printing). Tauro je vybavený vysoko kvalitnými 32 hlavami Gen5 (4 x CMYKLcLm + voliteľná biela). So 7 pl kvapkou dosahuje široký farebný gamut a veľmi
ostré 4-bodové texty. Samozrejmosťou pre oba systémy je špičkový RIP Agfa Asanti s možnosťou rozšírenia na workflow Asanti Production.

Digitálna náhrada sieťotlače

Kvalitná digitálna UV tlač čoraz viacej nahrádza klasickú sieťotlač. Samozrejme, že na potlač určitého druhu materiálov sa sieťotlač nahradiť nedá, ale v mnohých prípadoch je ďaleko ekonomickejšie ju nahrádzať UV digitálnou tlačou. Digitálna tlač nemá problémy s farebnou stálosťou a opakovateľnosťou a pod.

Čítať viac? Objednajte si predplatné časopisu PrintProgress a prečítajte si celý článok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore