∷ Z aktuálneho vydania

Munken diár 2018 – So zameraním na severské svetlá a krásu ročných období

Tradícia populárneho Munken diára pokračuje. Budúcoročný diár reprezentuje zmeny ročných období prezentované na papieroch Munken Design radu.

V Munken diári pre rok 2018 sa Arctic Paper zameriava na prechody svetla, ktoré sa v priebehu roka menia, od januára do decembra. Cez svetlo a tmu. Našou tvorivou voľbou bolo interpretovať severskú klímu pomocou papiera v rôznych odtieňoch. Diár je vytlačený na štyroch rôznych odtieňoch papiera radu Munken Design. Každý odtieň predstavuje určitú časť roka. Od skutočne vysokej bielej farby Munken Kristall až po krémový odtieň Munken Pure. Jednou z predností diára je otvorená šitá väzba, ktorá umožňuje, aby diár zostal plne otvorený.

Diár je vytvorený tromi študentami, ktorí študujú grafický dizajn na Kristiana University College v Oslo v Nórsku. Anja Bratt, Annette Holst a Mads Pretorius boli inšpirovaní meniacimi sa náladami, svetlom a farbami počas roka.

„Počas ich prezentácie sme si rýchlo uvedomili ich potenciál. Zanechali v nás dobrý dojem a boli profesionálni. Pochopili kvalitu a potenciál papiera ako aj našu značku. Vystupovali ako tím a navzájom zdieľali svoje myšlienky a poznatky pri tvorbe Munken Diáru,“ povedala Jasminka Haedde,

Digital Project Manager zo spoločnosti Arctic Paper.

Počas viac ako jednej dekády Arctic Paper Munkedals spolupracoval s kreatívnymi študentmi z celej Európy.
Arctic Paper a študenti spolu kreatívne spolupracovali pri uvedení nových kreatívnych nápadov do života.
Študenti prinášali najmä nové perspektívy a túžby, aby bol ich kreatívny hlas vypočutý vo svete. Arctic Paper ich zároveň podporuje pri transformácii ich snov a myšlienok prevedených na papier.

„Bolo inšpirujúce vidieť ako pracujú na vývoji konceptov vo svojich dizajnových školách. Bolo vzrušujúce pozorovať študentov, ako majú otvorenú myseľ a ako vedia využiť príležitosť pri kreatívnom procese s papierom. Študenti si sami prešli celým procesom transformácie od myšlienky až po tlač. Bola to pre nás veľmi plodná výmena skúseností,“ zhodnotila Jasminka Haedde kreatívnu prácu študentov.

Munken Diár je možné si objednať v Munken web obchode: arcticpaper.com/munkenshop.

Čítať celý článok

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore