Ste tu
Home∷ Z aktuálneho z vydaniaNa vlne trendov

Na vlne trendov

Už 20 rokov americká spoločnosť Pantone vyhlasuje na základe dôkladnej analýzy trendov a signálov z oblastí dizajnu, umenia a všetkých odvetví priemyslu farbu, ktorá sa stáva farbou roka. Pre tento rok sa ňou stala farba „Living Coral“. Tento živý a prirodzený oranžovo-ružový odtieň je odpoveďou na hľadanie autenticity v dnešnom svete digitálnej komunikácie a sociálnych sietí. Evokuje rozmanitosť a pestrosť života tropických korálových útesov. Jej použitie vnáša do komunikácie alebo dizajnu sviežu dávku optimizmu, hravosti a čírej radosti zo života.

Arjowiggins, svetoznámy výrobca kreatívnych papierov je známy tým, že veľmi pozorne sleduje trendy a posúva ich na novú úroveň. Nie je preto prekvapením, že v jeho portfóliu nájdeme i farbu roka 2019 ako Keaykolour Coral.

Celkovo Arjowiggins vstúpilo do sezóny 2019 s portfóliom posilneným až o 60 nových farieb a odtieňov. Vývojári Arjowiggins pristupujú k tvorbe portfólia komplexne. Pri vývoji nových farieb bola preto pozornosť venovaná nielen módnym trendom, prioritou bola hlavne vzájomná kombinovateľnosť a možnosť zladenia farebných tónov v rámci jednotlivých radov i celého portfólia.

Výraznou inováciou prešli hlavne tieto značky:

• Keaykolour, rad nenatieraných papierov a kartónov vysokej tuhosti dostal najvýraznejšiu posilu v podobe 28 nových farieb. Aktuálne je v ňom zastúpených 48 farieb rozdelených do 9 dokonale kombinovateľných skupín.
• Curious Metallics, papiere s rafinovaným metalickým povrchom obohatilo 15 nových nadčasových farieb, čím sa ponúkaná paleta rozšírila na 30 odtieňov. V novom rade Curious Metallics môžeme nájsť chladné farebné odtiene ako Aloe a Aquamarine, ale aj hlbokú čiernu farbu Night, ktorá je temná ako noc a sýta ako obsidián.
• Ikonická značka Conqueror dostala posilu v podobe 3 nadčasových odtieňov šedej – Feather, Pencil a Cartridge. Nová ponuka Conqueror plne korešponduje s neutrálnym zaradením značky, ktorej farebná škála siaha od bielej po krémovú a od šedej po čiernu.

• Celkom nový rad Curious Alchemy, inšpirovaný povrchom zvetraných kovaných kovových plôch, prichádza v 5 farebných variantoch – meď, striebro, titan, zlato a platina.
• A v neposlednom rade značka farebných papierov a kartónov Pop’Set, ktorá je novo dostupná v 34 farebných prevedeniach.

Koncom minulého roka vydala spoločnosť už druhú generáciu kompletného vzorkovníka kreatívnych papierov Arjowiggins pod názvom The Paper Book 2018-2021. Táto unikátna kniha je tvorená listami z jednotlivých druhov kreatívnych papierov (Conqueror, Curious Collection, Keaykolour, Rives, Rives Sensation, Pop’Set, Opale a Creative Labels), čím vzniká najkompletnejší a najucelenejší vzorkovník svojho druhu.
Viac o kreatívnych papieroch z ponuky Antalis, novinky, nápady a inšpirácie, nájdete na profile Creative Power by Antalis na Facebooku a Instagrame.

Čítať celý článok

Príbuzná téma

Pridaj komentár

Top