Edície časopisu

Naďalej očakávajú pozitívny vývoj – Konica Minolta Slovakia zaznamenala nárast tržieb a rozvoj v IT biznise

V uplynulom fiškálnom roku podľa IFRS štandardov narástli celkové tržby Konica Minolta Slovakia spol. s r.o. o 2,5 % na úroveň 20,98 mil. eur. Spoločnosť zároveň pokračovala v expanzii svojho vplyvu v rámci odvetvia informačných technológií a na trhu chce dosiahnuť pozíciu významného poskytovateľa IT riešení pre B2B segment.

Finančný rok 2016 bol pre spoločnosť Konica Minolta Slovakia priaznivý. Rástli totiž nielen tržby, ale aj zisk
po zdanení. Ten dosiahol výšku 815 tis. eur, čo predstavuje nárast o 39 % oproti minulému roku. Tento pozitívny výsledok sa podarilo dosiahnuť tým, že spoločnosť zefektívnila prácu a jej riadenie, optimalizovala náklady
a sústredila sa na automatizáciu svojich procesov.
„Nastavený pozitívny trend sa nám darí udržiavať predovšetkým zmenou obchodnej politiky,“ konštatuje Tomáš Bednář, generálny riaditeľ a konateľ Konica Minolta Slovakia.

Pozitívny vývoj hospodárenia sa očakáva aj v tomto roku. Konica Minolta Slovakia v ňom zároveň oslávi 25 rokov pôsobenia na slovenskom trhu. Počas tohto obdobia prešla viacerými významnými krokmi. K najvýraznejším patrí presun pôsobnosti z oblasti fototechniky do oblasti digitálnej tlače pre B2B biznis a produkčnej tlače pre polygrafický priemysel, v rámci ktorých si udržiava dlhoročné prvenstvo v dosahovaní trhových podielov. V súčasnosti sa spoločnosť Konica Minolta začala sústreďovať aj na riešenia pre digitalizáciu papierových dokumentov, ich obeh, schvaľovanie a archiváciu.

Silnejúci IT hráč

V marci tohto roka (2017) korporácia Konica Minolta oficiálne oznámila celosvetovú transformáciu, v rámci ktorej pripravuje rozširovanie služieb so zameraním na prepojenie tlačových a IT technológií. Chce sa ešte viac zamerať na rozvoj informačných systémov, služieb spojených so správou firemných procesov a digitalizácie dokumentov. Po započítaní aj tzv. hybridných zákazníkov, ktorí tieto služby využívajú ako doplnok k štandardným tlačovým riešeniam, plánuje Konica Minolta v Európe v najbližších troch rokoch dosiahnuť tržby vo výške 465 miliónov eur.

V rámci transformácie uviedla Konica Minolta dve novinky. Prvou z nich je Workplace Edge. Ide o integračnú platformu, ktorá zastrešuje hardware, software a služby do požadovaného riešenia šitého na mieru vďaka zabudovanému middlewaru. Kladie si za cieľ zvýšiť produktivitu vďaka poskytovaniu spoľahlivého a zabezpečeného riešenia, ktoré šetrí čas pri správe IT. Riešenie Workplace Edge môže byť nasadené jednak samostatne, alebo je možné ho integrovať so stávajúcimi systémami. K dispozícii budú dve verzie – racková pre inštaláciu do serverovne a samostatne stojaca verzia pre umiestenie priamo v pracovnom prostredí.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore