∷ Z aktuálneho vydania

Najkrajšia etiketa na svete je zo Slovenska

PP 4/2023

Tohtoročný ročník prestížnej medzinárodnej súťaže Digital Labels and Packaging Awards 2023 pozná svojich víťazov. V kategórii Excelencia v dokončovaní a zušľachťovaní ako aj celkovým víťazom súťaže sa stala etiketa Pomfy Sekt od známej slovenskej tlačiarne Litograf. Bola tak vyhodnotená ako najkrajšia tohtoročná etiketa na svete.

Najväčšia a najznámejšia technologická súťaž Digital Labels and Packaging je určená pre tlačiarne, ktoré vyrábajú výnimočnú prácu pomocou digitálnych technológií.
Do hlavných 14 kategórií sa prihlásili vzorky zo Spojeného kráľovstva, celej Európy, USA, Austrálie či Nového Zélandu. Slovenský zástupca, spoločnosť Litograf, sa prihlásil do kategórie Excelencia v dokončovaní a zušľachťovaní. „Spolu s prihláškou sme poslali vytlačené vzorky ako aj priamo fľašu sektu na ktorý je určená daná etiketa.

Priamo na výrobku totiž ukáže najlepšie,“ konštatuje Jaroslav Vidra zo spoločnosti Litograf. Etiketa na Pomfy sekt sa nakoniec stala nielen víťazom vo svojej kategórii, ale aj celkovým víťazom tohto ročníka. Stala sa tak najkrajšou etiketou na svete. „Táto súťaž sú takými majstrovstvami sveta v oblasti tlače etikiet. A Litograf ich dokázal vyhrať. Žiadnej inej tlačiarenskej firme na Slovensku sa takýto medzinárodný úspech ešte nepodaril,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore