∷ Z aktuálneho vydania

Najlepší luxusný a potravinový obal zo Slovenska

Najvyššie ocenenie pre obaly vo svete WorldStar Award for Packaging (WorldStar) získal najnovšie v celosvetovej konkurencii GRAFOBAL, akciová spoločnosť, Skalica (Grafobal) za dva svoje výrobky: jubilejnú darčekovú kazetu na vázu (v kategórii luxusný tovar) a darčekový obal na pralinky (v kategórii potraviny). Hviezdne ocenenie pre najunikátnejšie a najekologickejšie obaly tak tohto roku putuje opäť aj na Slovensko.

 

 

Skalický Grafobal vybojoval pre Slovensko dve ocenenia WorldStar 2017 na základe rozhodnutia nezávislej medzinárodnej poroty. Ocenenia odovzdali na výstavisku Messe Düsseldorf 4. mája 2017 ako súčasť veľtrhu Interpack. Najviac prestížnych ocenení WorldStar spomedzi 193 najlepších obalov z 23 štátov získalo v tohtoročnej súťaži z mimoeurópskych krajín: Japonsko, Čína a USA; z Európy: Nemecko, Spojené kráľovstvo, Španielsko a Rakúsko. Grafobal po vyše 110 rokoch nepretržitej výroby získal toto hviezdne označenie pre obaly, vnímané ako „Obalový Oscar“ celkovo už dvanásťkrát. Oba unikátne obaly, ktoré najnovšie vybojovali Grafobalu ocenenia WorldStar sú určené pre rovnako výnimočné slovenské produkty. Prvý – sklenená váza, je výrobok RONA, a. s. Lednické Rovne a druhý – pralinky ILLUI, dodáva CACAOTICA, s. r. o. Pezinok.

Darčeková kazeta na vázu – 110. výročie

Obal na vázu sa skladá z dvoch častí. Vonkajší obal má špeciálne skladanie, ktorého vrchná časť korešponduje s vizuálom pozvánky na oslavu 110. výročia, pri ktorom bola váza odovzdávaná ako darček. Zatváranie upevňuje magnet, pričom hlasité zaklapnutie oznámi bezpečné uzatvorenie kazety. Vnútorná dvojplášťová robustná vložka vynikajúco fixuje ručne vyrábanú vázu s neobvykle vysokou hmotnosťou. Odľahčená decentná grafika vo firemných farbách zasa pôsobí ľahko a elegantne. Tenké pásiky tactile laku zvýraznené jemným rastrom sivej dodávajú obalu perspektívu a hĺbku.

 

Servírovací obal na pralinky ILLUI

Limitovanú sériu darčekového obalu na pralinky charakterizuje dôraz na perfektnú prezentáciu jeho obsahu, keď sa obal po doručení obdarovanému sám stáva servírovacím podnosom. Konštrukcia pozostáva zo zásuvky, dvoch rukávov a vložky. Rukávy, po úplnom vytiahnutí, slúžia ako nohy servírovacieho stolíka. Zlatá vnútorná vložka je fixovaná v správnej polohe niekoľkými jazýčkami, ktoré zapadajú do vymedzovacích otvorov v zásuvke. Luxusno-minimalistická grafika prezentuje brand ILLUI na obidvoch rukávoch pri zatvorenom obale a taktiež aj v „servírovacom móde“ na oboch nohách stolíka.

V minulosti dosiahli prestížne označenie WorldStar nasledujúce produkty skalického Grafobalu: Darčeková kazeta na syry, (v roku 2016), Darčeková kazeta na víno (2016), čajová kazeta Mistral Grand Selection (2015), darčekový luxusný obal Champagne (2014), Obal RADMILLA, višne a slivky v čokoláde (2010), Luxusný obal na pralinky ILLUI (2010), Obal Detská vianočná kolekcia (2009), Obal na karafu (2006), Exkluzívny obal na víno Pálava (2005) a Obal na brandy (2003). Inovačný potenciál spoločnosti Grafobal potvrdzujú aj mnohé ďalšie víťazstvá na prestížnych domácich, či zahraničných súťažiach producentov obalov.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore