∷ Z aktuálneho vydania

Najvyšší stupeň automatizácie

Xerox Iridesse – viac ako len digitálna tlač

Tohtoročná veľmi úspešná európska premiéra technológie Xerox IridesseTM Production Press, na májovom veľtrhu Reklama Polygraf Obaly, vzbudila zaslúžený záujem u odborníkov i verejnosti, a zahájila víťazné ťaženie vo svete polygrafie i obalov. Od jesene pozornosť púta navyše s ďalšími benefitmi v podobe predlženého formátu či širokého využitia novo zakomponovanej bielej farby.

Xerox IridesseTM Production Press prináša zákazníkom mnohé benefity, ktoré obvykle u niektorých štandardných digitálnych strojov chýbajú. Šesťfarebný tlačový stroj s kombináciou štvorfarebnej tlače s dvoma špeciálnymi tonermi v jednom tlačovom priechode, ponúka najvyšší stupeň automatizácie tlačového procesu s unikátnymi metalickými tlačovými efektmi. Ohromnou výhodou novej technológie je, že v porovnaní s aktuálnou ponukou na trhu, pri ktorej, pokiaľ klient potrebuje vytlačiť ozdobné dekoratívne prvky, je nutné použiť i niekoľko rôznych zariadení, Xerox Iridesse CMYK farby vytlačí spolu s metalickou zlatou, striebornou či čírym tonerom v jednom priechode. Metalické tonery môžu byť používané samostatne, alebo môžu slúžiť ako vrstvy pod alebo nad CMYK, čím vzniknú unikátne iridescentné odtiene. Pre účely vytvorenia špeciálnej textúry či rozmeru sa potom môže dodať i vrstva priehľadného toneru.

Počas 80 rokov sa zmenil Xerox i požiadavky trhu

Xerox je spoločnosť s veľkou tradíciou. Vždy dokázala reagovať na potreby trhu a nie je tomu inak ani v rámci vývoja tejto unikátnej produkčnej tlačovej technológie digitálneho charakteru. Čas výroby zákaziek sa v tlačiarňach skracuje
a od dodávateľov sú vyvíjané mnohé ďalšie tlaky (na cenu, flexibilitu, znižovanie nákladov). S týmito trendmi digitálna tlač korešponduje veľmi dobre a navyše prináša svojim užívateľom i rad ďalších benefitov. Vďaka ľahkej príprave dát, tlače či rýchlej zmeny zákazky, digitálna tlač dokáže
„bojovať“ i s nedostatkom pracovných síl. Nová verzia technológie Xerox Iridesse dokáže vďaka plnej automatizácii výrobných a administratívnych procesov významne zvýšiť produktivitu tlače.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore