Tlačové správy - Polygrafia

NAVI GRAF spustil do prevádzky digitálnu tlač s najnovšou technológiou v strednej Európe

Tlačiareň NAVI GRAF sídliaca vo Vozokanoch, ako prvá tlačiareň na Slovensku, investovala do najnovšej digitálnej technológie, ktorá nie je dostupná ani v Českej republike, Rakúsku, Poľsku či Ukrajine a v tomto období úspešne spustila jej prevádzku. Jej súčasťou je aj digitálny reliéfny lakovací stroj, ktorý na výstavné účely veľtrhu PrintExpo v Brne pre svojho dodávateľa zapožičala ešte pred spustením celej technológie vo vlastných priestoroch.

„Naša spoločnosť sleduje najnovšie trendy v polygrafii a svojim zákazníkom prináša produkty v najvyššej kvalite. Vzhľadom k tomu, že sme jediní vlastníci kompletného zariadenia v strednej Európe (v Maďarsku zariadeniu chýba modul Rainbow), zapožičali sme ho na výstavné účely nášmu dodávateľovi. Na PrintExpo v Brne sme vytlačili a rozdali 11 000 kusov ukážok výtlačkov. V súčasnosti sme spustili prevádzku celej novej technológie v našich priestoroch a pripravujeme projekt pre hárkovú tlač, samozrejme s nejakou špecialitou, ale o tom prezradím viac pri spustení celého projektu. Ten by sme mali zrealizovať do konca roka 2014,“ uviedla Natália Bugyi Viscápiová, majiteľka spoločnosti NAVI GRAF.

Digitálny reliéfny lakovací stroj Scodix sa môže použiť napr. pri výrobe luxusných obalov v malých sériách. Umožňuje parciálne lakovanie, reliéfne lakovanie, tlač Braillovho písma a nanášanie glitterov. Lakovanie je možné od vlasových línií cez štruktúrované efekty, vystupujúcu tlač, digitálne vodoznaky až po 3D imitácie kvapiek. Možno reálne simulovať povrchy tlačených motívov. Kožený opasok hodiniek, golfová loptička či perlový náramok tak získavajú úplne novú dimenziu. Aplikácia glitterov (s trblietavým efektom) umožňuje veľmi luxusné zvýraznenie, ktoré je dobre uplatniteľné na výrobkoch pre deti a pri módnom tovare, parfumoch, šperkoch a podobne.

Možnosť digitálnej tlače Braillovho písma bude vzhľadom na neustále meniacu sa legislatívu nadobúdať čím ďalej väčší význam a ide celkom určite o veľmi dôležitú výhodu, ktorú naša tlačiareň s týmto zariadením ponúka. Zároveň je tiež zaujímavé, že s týmto strojom vieme tlačiť nielen na papier s rôznym povrchom a farbou, ale aj na metalické fólie, syntetický, priehľadný, tmavý a recyklovaný papier, kartón, lepenku na skladacie kartóny a dokonca aj na plasty. Pre NAVI GRAF nevytlačiteľné už neexistuje“, doplnila Natália Bugyi Vicsápiová.

Zdroj: Tlačová správa, NAVIGRAF

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore