Edície 2015

Neobmedzené riešenia a ochota investovať

Veľtrh Xfair v metropole Rakúska prekročil očakávania usporiadateľa a takmer 2 000 registrovaným účastníkom poskytol pohľad na novinky v oblasti možností spracovania a využitia tlače. Atraktivita miesta konania, Marx – Halle vo Viedni, zabezpečila, že už v prvý deň podujatia bolo možné vidieť na mnohých vystavených strojoch nápis „Predané“. Rovnako tak to bolo i v stánku Müller Martini, kde sme mali stretnutie s Rolandom Hennom, generálnym riaditeľom spoločnosti pre Rakúsko a východnú Európu, ktorý nám poskytol rozhovor.

Ako môžeme vidieť, na Xfair Viedeň 2015 ste sa rozhodli spojiť váš stánok so stánkom Heidelberg, vďaka čomu návštevník dokáže komplexne vidieť celý proces využitia ponúkaných technológií. Z čoho pramení toto rozhodnutie?

Heidelberg je naša partnerská spoločnosť, s ktorou nás v súčasnosti nedelia vôbec žiadne hranice. V roku 2014 došlo medzi nami k dohode, po ktorej naša firma, Müller Martini, prevzala štruktúru knihárskych technológií. Je to pre nás veľmi dôležitý a prínosný bod, pretože týmto spôsobom prepojenia, či už strategicky alebo tu na výstave, môžeme našim zákazníkom priniesť možnosť komplexnejšieho pohľadu na celý technologický proces. V časti stánku Heidelberg má návštevník možnosť prezrieť si tlačové technológie, ako ofsetové, tak i digitálne a u Müller Martini už spomínanú “kniharinu”, ktorá je nevyhnutnou zložkou.

Aké novinky môžu návštevníci vo vašom stánku počas Xfair uvidieť?

Máme tu úplne nový stroj, linku na lepenú väzbu VAREO, ktorý síce mal svoju premiéru už vo februári tohto roku na výstave Hunkeler Innovationdays 2015, avšak  neustálemu záujmu sa teší i na tejto svojej “druhej premiére”.  Som presvedčený, že je to najmä kvôli jeho všestrannej využiteľnosti a kombinácii výhodného pomeru ceny a výkonnosti. Tieto vlastnosti ocenia práve českí a slovenskí zákazníci, pretože veľkosťou a flexibilitou zodpovedá požiadavkám najmä malých a stredných podnikov.

Pre stredne veľké podniky je tu nový model, niťošička VENTURA 160, ktorá je vylepšením predchádzajúceho overeného modelu VENTURA 200.

Nové možnosti digitálnej postprodukcie vyrobených tlačovín predvádza ďalší vystavený stroj, konvenčná drôtošička PRESTO II. Tá umožňuje spracovávať ploché, digitálom vytlačené archy, ktoré sa “sfalcujú”, prípadne ohnú a následne transportujú a prostredníctvom štandardných nakladačov párujú s archami, ktoré boli vytlačené vo väčšom náklade na štandardných ofsetových strojoch. V konečnej fáze sa už iba priloží obálka, produkt sa zošije, oreže a je transportovaný. Mnoho našich zákazníkov prechádza vplyvom zmeny zákazkovej náplne zo štandardného a konvenčného procesu na doplnkový segment digitálnej produkcie. Presne pre nich je toto riešenie veľmi prínosné.

Mám pocit, že niektorí zákazníci strednej Európy ešte nepochopili, že každá tlačiareň by sa mala snažiť byť  odlíšiteľnou a nie ísť rovnakým smerom ako všetky ostatné.  Vďaka štandardizácii ofsetu vie tlačiť už každý, no ponúknuť kreatívne veci, na ktorých sa dá zarobiť vedia iba tí, ktorí pohnú rozumom a disponujú ochotou investovať do správnej veci. Ak sa totiž v našom segmente nenaplánuje návratnosť kúpy produktov, môže to firme spôsobiť značné problémy.

Dá sa povedať, že vaše stroje môžu byť kombinovateľné presne podľa požiadaviek zákazníka?

Áno. Tieto riešenia sú veľmi dôležité pre dnešnú dobu. Zákazková náplň už je tak veľmi rozmanitá, že tlačiareň alebo kníhviazačstvo musí prichádzať s novými trendmi, ktoré
musíme i my spolu s nimi tvoriť.

 Čítať viac? Objednajte si predplatné časopisu PrintProgress a prečítajte si celý článok.

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tlačidlo Späť hore