Infoprint servis∷ Z aktuálneho vydania

NEPREŽIJE NAJSILNEJŠÍ ČI NAJINTELIGENTNEJŠÍ DRUH, ALE DRUH, KTORÝ SA NAJLEPŠIE PRISPÔSOBÍ ZMENE

Takto nejako by sme mohli adaptovať známy citát Charlesa Darwina z jeho diela O vzniku druhov, publikovaného v roku 1859, na súčasnosť a aktuálne dianie na celom svete.

Všade okolo seba vnímame meniaci sa svet. Nie len svet našej práce, ale svet našej rodiny, svet nakupovania, komunikácie, trávenia voľného času, … momentálne všetkého okolo nás. Už ste si určite uvedomili, že nie všetko sa aj vráti do koľají, na ktoré sme boli zvyknutí? Nevieme sa už dočkať svojich koncertov, tréningov, divadiel, stretnutí, konferencií, návštev obchodov, chodenia bez rúšok,… starého dobrého života. A aj toto čakanie je s vedomím, že veľká časť toho, čo bolo bežné a mali sme radi, už nebude a musíme sa naučiť na niečo nové alebo jednoducho iné. Ale čo to je a bude? Aké zmeny nastávajú a aké trendy v jednotlivých oblastiach života a práce pôsobia, ovplyvňujú našu budúcnosť, ovplyvňujú, či budeme v práci a aj biznise úspešní? O aké výrobky bude na trhu záujem? Ako ich budeme propagovať a následne predávať? Komu sú vlastne určené a čo všetko musia spĺňať a musí ich sprevádzať, aby o nich mal zákazník záujem? Mnohí politici deklarujú, že súčasná situácia je celosvetovo najťažšia a najzložitejšia od druhej svetovej vojny. V biznise však s tým rozdielom, že po vojne, keď bolo celosvetové hospodárstvo v troskách a všetko zničené, bolo potrebné všetko, všade a veľa. Dnes je na trhu naopak pretlak produkcie. Ľudia sú izolovaní, nesmú sa voľne stretávať, obchody a služby nefungujú a všetko beží hlavne dištančne, bezkontaktne,… sterilne. Aké trendy teda vládnu a ovplyvňujú dianie a spôsoby fungovania firiem a hlavne ľudí? Veď nakoniec súčasťou firiem sú aj tak hlavne ľudia.

Ako práve ľudia vnímajú dopady a globálne trendy v spôsobe práce, prinášajú závery štúdie Work Trend Index 2021, realizovanej medzi viac ako 30 000 ľuďmi v 31 krajinách a analýzy z množstva dát dostupných z platforiem Microsoft 365 a LinkedIn. Tento výskum zrealizovala nezávislá výskumná firma Edelman Data x Intelligence v januári 2021. Zahŕňa tiež pohľady a perspektívy odborníkov, ktorí desaťročia študovali spôsoby spolupráce, sociálny kapitál a dizajn pracovísk. Výsledky prieskumu ukazujú, že minulý rok zásadne zmenil spôsob práce. Naše pracovné vzťahy sa obmedzili, ale hybridná práca, ako nazývajú súčasný model, ich oživí. Prinášame aj zopár faktov a zaujímavostí, ako sa dajú vnímať dôsledky a dopady hybridného spôsobu práce.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore