Infoprint servis

NIKON uvádza ľahko prenosný objektív NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S

Minulý rok v decembri spoločnosť Nikon oznámila vývoj nového 800 mm objektívu pre svoj bezzrkadlový systém Z, a teraz spoločnosť oficiálne predstavila ľahko prenosný plnoformátový superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S.

Superteleobjektív NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S

Doteraz najdlhšia ohnisková vzdialenosť v rade Nikkor Z, je približne o 16 % kratšia a o 48 % ľahšia ako predchádzajúci ekvivalent F-mount, a to vďaka zahrnutiu Phase Fresnel (PF) prvku. Optická konštrukcia obsahuje 22 prvkov v 14 skupinách vrátane jedného PF prvku, troch prvkov s extra nízkou disperziou (ED) a jedného refrakčného prvku s krátkou vlnovou dĺžkou (SR).

Vďaka dobre vyváženej a ľahkej konštrukcii dosiahnutej bajonetom Nikon Z a použitím Fresnelovej šošovky (PF) môžu používatelia s istotou zložiť objektív NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S zo statívu a fotografovať z ruky.

Superteleobjektív NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S

Superteleobjektív NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S

  • Automatické zaostrovanie je mimoriadne rýchle, plynulé a spoľahlivé. Objektív dokáže zaostriť až na päť metrov, kde poskytuje maximálne zväčšenie 0,16x. Prepínač obmedzovača zaostrenia má dve polohy: Full (∞ až 5 m) a ∞ až 10 m.
  • Medzi ďalšie funkcie patrí slot pre zásuvné 46 mm filtre, deväťlamelová irisová clona s jedným tlačidlom L-Fn plus tlačidlá L-Fn2, ktoré je možné prispôsobiť podľa preferencií jednotlivých používateľov.
  • Optická stabilizácia obrazu vstavaná v objektíve udrží vaše zábery stabilné a funkcia Synchro VR umožňuje pri použití objektívu s fotoaparátom Z 9 korekciu až o 5,5 EV.
  • Tento superteleobjektív navyše podporuje použitie telekonvertorov Z, ktoré umožňujú predĺžiť dosah až na 1 120 mm pomocou TELEKONVERTORA Z TC-1,4x alebo na 1 600 mm pomocou TELEKONVERTORA Z TC-2,0x.
  • Objektív váži necelých 2,5 kg a má dĺžku len 385 mm a maximálny priemer je 140 mm. Objektív je vyrobený z horčíkovej zliatiny a disponuje úpravou voči poveternostným vplyvom, ktorá chráni objektív aj fotoaparát.
Superteleobjektív NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR S

Superteleobjektív NIKKOR Z 800 mm f/6,3 VR SNový 800 mm objektív prináša fotografom nové vzrušujúce možnosti. Dni, keď záber, ktorý možno zachytiť pomocou dlhého objektívu, diktovala flexibilita vášho statívu alebo monopodu, sú preč. Dramaticky zmenšené rozmery a hmotnosť tohto nového superteleobjektívu ponúkajú prenosnosť a manipuláciu, ktorá bola predtým nemožná: vďaka tomu získate väčšiu šancu na dokonalé zachytenie náročných záberov, alebo možnosť zachytiť perspektívy, ktoré boli predtým nedosiahnuteľné.”

Predpokladaná cena objektívu: 7 299,- Eur

Zdroj: Nikon

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore