∷ Z aktuálneho vydania

Nová generácia výkonnej bezzrkadlovky od Sony

Sony predstavuje novú generáciu bezzrkadlovky α6400 s funkciami „Real-time Eye Autofocus“, „Real-time Tracking“ a najrýchlejším automatickým ostrením na svete. Nový systémový fotoaparát s čipom typu APS-C prináša výnimočnú obrazovú kvalitu, kompaktný dizajn a mnoho pokročilých technológií, ktoré zdedil po plnoformátových zrkadlovkách Sony.

Nový model α6400 prináša mnohé technológie, ktoré poznáme z uznávaného produktového radu plnoformátových fotoaparátov, v tele ľahkého a kompaktného fotoaparátu s APS-C snímačom. Nový, rýchly fotoaparát sa môže pochváliť najrýchlejším automatickým ostrením
na svete, ktoré dosahuje rýchlosť 0,02ii sekundy. Ponúka i vysokorýchlostné snímanie dosahujúce rýchlosť až 11 fpsiv so sledovaním AF/AE, novú generáciu obrazového procesora BIONZ X, ktorý zaručuje vynikajúcu kvalitu obrazu, nahrávanie videí vo formáte 4Kvi, dotykový LCD displej výklopný až o 180° a mnoho ďalšieho.

Rýchly výkon, ktorý zachytí rozhodujúci okamih Pôsobivý systém autofokusu nového modelu α6400 zdedil mnohé technológie po najnovšej rade plnoformátových fotoaparátov Sony, do ktorého patria modely α9, α7R III a α7 III. Nový fotoaparát disponuje 425 bodmi detekcie fázy AF a 425 bodmi detekcie kontrastu AF, ktoré sú husto rozmiestnené po celej ploche záberu a pokrývajú približne 84 % plochy záberu. Tento extrémne rýchly a vysoko výkonný systém sledovania AF bol skombinovaný s novou generáciou obrazového procesora BIONZ X. Spoločne s ním umožňuje fotoaparátu zaostriť za jedinečný čas 0,02 sekundy a mimoriadne efektívne uzamkne zaostrenie na daný objekt, čím zaistí sledovanie aj tých najrýchlejšie sa pohybujúcich predmetov a ich jednoduché zachytenie.

Pokročilé nahrávanie filmov vo vysokom rozlíšení 4Kvi s automatickým ostrením Fast Hybrid Autofocus Všestranný model α6400 je výnimočný aj ako videokamera. Ponúka interné nahrávanie filmov v rozlíšení 4K s technológiou full pixel readout bez zlučovania pixelov.  Ostrenie počas natáčania filmu je rýchle a stabilné vďaka vylepšenej technológii Fast Hybrid AF, ktorá udržuje neustále plynulé zaostrenie na snímaný objekt, aj keď sa objekt pohybuje v popredí naprieč záberom.
Fotoaparát disponuje taktiež natívnym intervalovým nahrávaním pre tvorbu časozberných videí.
Okrem toho je pri bezzrkadlovke Sony s APS-C pri tomto novom modeli vôbec po prvýkrát k dispozícii obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma), ktorý podporuje Instant HDR workflow, a umožňuje televízorom kompatibilným s HDR (HLG) prehrávanie nádherných realistických záberov v 4K HDR .
Zdokonalená konštrukcia pre maximálnu všestrannosť Nový fotoaparát z magnéziovej zliatiny je odolný voči prachu a vode a je navrhnutý tak, aby ponúkal vysokú úroveň funkčnosti a možnosť osobného nastavenia pre oveľa väčšiu slobodu pri fotografovaní. Novinkou je úplne výklopný dotykový LCD displej typu 3.0 s 921k bodmi rozlíšenia, ktorý je možné vyklopiť do uhla 180°.

Výhody modelu α6400 v skratke:

• Najrýchlejšie zaostrenie AF na svete za 0,02 sekundy plus 425 bodov detekcie fázy a body detekcie kontrastu, ktoré pokrývajú približne 84 % plochy záberu
• Pokročilé ostrenie na oko Real-time Eye AF

• Nové sledovanie objektu Real-time Tracking
• 24,2MP obrazový snímač APS-C Exmor™ CMOS
a najnovšia generácia obrazového procesora BIONZ X™
• Plne výklopný dotykový LCD displej vyklopiteľný do uhla 180°
• Vysoká rýchlosť sériového snímania dosahuje až 11 fps s mechanickou uzávierkou / 8 fps s tichou uzávierkou
s plynulým sledovaním AF/AE
• Videá vo vysokom rozlíšení 4K s technológiou Full Pixel Readout bez zlučovania pixelov plus špičková rýchlosť
a stabilita AF
• Intervalové nahrávanie pre tvorbu časozberných videí

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore