∷ Z aktuálneho vydania

Nová kniha papierov PERGRAPHICA®

„Viedenské príbehy“ potvrdzujú všestrannosť papierov

Mondi a filmový režisér David Ruehm v limitovanej edícii zachytávajú umeleckú dušu Viedne.

Spoločnosť Mondi uvádza limitovanú edíciu Collection Box, ktorou predstavuje svoju značku prémiových dizajnových papierov PERGRAPHICA® v spolupráci so spisovateľom, filmovým režisérom a fotografom Davidom Ruehmom. Podstatou tejto kolekcie je kniha „Viedenské príbehy“, ktorá je poctou mestu a jeho tvorivej duši. Kniha je vytlačená v rôznych odtieňoch a textúrach papiera, ktoré sú aktuálne k dispozícii v rámci portfólia papierov PERGRAPHICA®.

Dvanásť príbehov tejto knihy o kreatívnych ľuďoch a miestach vo Viedni je vyrozprávaných pomocou šiestich tlačových technológií a špeciálnych možností úprav papiera, akými sú razba za tepla, embosovanie, lakovanie, mozaiková tlač, skladanie, pečiatkovanie.

S knihou „Viedenské príbehy“ sa zákazníci s touto značkou vydávajú na vizuálnu a hmatovú cestu, ktorá im umožňuje preskúmať bohaté možnosti tlače a úprav papiera a uchopiť umeleckú slobodu a sofistikované výsledky, ktoré je možné dosiahnuť s papiermi PERGRAPHICA®.

„V mojej brandži pracujem veľa s vysokokvalitným papierom,” hovorí David Ruehm, ktorý sa charakterizuje ako milovník papiera. „Milujem ho na dotyk, a tiež jeho vôňu. Inšpiruje ma vytvoriť na prázdnu stránku niečo nápadité. So správnym papierom sú vaše možnosti neobmedzené – môžete rozpútať svoju kreativitu.”

Óda na paralelu s papiermi PERGRAPHICA®

Pri tvorbe „Viedenských príbehov“ pracoval Ruehm s umelcami a umeleckými kolektívmi z celej Viedne, ako aj s viedenskou analógovou „ríšou zázrakov“ nazvanou „Supersense“. Na tlač technikou svetlotlače, jednou zo šiestich tlačových technológií, ktoré sú uvedené v knihe, bol použitý starožitný tlačový stroj.

Analógová remeselná zručnosť bola ústrednou témou Tvorivého večera, ktorý uvádzal „Viedenské príbehy“. Viac ako sto milovníkov papiera – grafických dizajnérov, vydavateľov kníh, tlačiarov, umelcov a distribučných partnerov spoločnosti Mondi – nazrelo do sveta papierov PERGRAPHICA® v akcii, zatiaľ čo umelci Giulio Camagni a Nour El-Houda Khelifi robili svoje náčrty na prémiový papier spoločnosti Mondi. Pomocou digitálneho tlačového stroja Risograph, dodaného umeleckým kolektívom Soybot, boli na tomto podujatí vytlačené a rozdané medzi jeho účastníkov umelecké diela talianskeho komiksového výtvarníka a kaligrafa pôvodom z Tuniska. Za svoju jedinečnosť v tom, že používa sójové farby, ktoré prinášajú žiarivé farby výtlačkov, získala risografia ocenenie Energy
Star ako ekologicky najšetrnejšia tlačová technológia.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore