Ste tu
Home∷ Z aktuálneho z vydaniaNová lepička krabičiek Diana Easy na trhu

Nová lepička krabičiek Diana Easy na trhu

Bezprostredne po veľtrhu Interpack v Düsseldorfe, spoločnosť Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) pozvala 1. júna svojich klientov a potenciálnych zákazníkov do výrobného závodu Masterwork Corp s. r. o. v Novom Meste nad Váhom na Slovensku, kde im ukázala výrobu a predstavila nové lepiace zariadenie pre výrobu krabičiek Diana Easy.

Táto akcia poskytla platformu pre zdôraznenie partnerstva Heidelbergu so spoločnosťou MK Masterwork, ktorej portfólio tvoria zariadenia pre dokončujúce spracovanie pre segment výroby obalov. Najnovšie portfólio zahŕňa nové zariadenie pre razbu s fóliou Promatrix 106 FC a zariadenie Promatrix 106 CSB určené pre plochý výsek. Súčasťou portfólia je aj rad zariadení Diana určených pre lepenie a skladanie kartónových krabičiek. Všetky zariadenia a riešenia sú vysoko automatizované a ich cieľom je pomáhať zákazníkom dosahovať vysokú produktivitu a získavať nové obchodné príležitosti.

Novinka – Diana Easy

Pod dizajn lepiaceho stroja Diana Easy sa podpísal tím pracovníkov spoločnosti MK Masterwork z Neuss v Nemecku, vyrábaný je však v slovenskom závode v Novom Meste nad Váhom. Aj keď ide o nový stroj, jeho história siaha 60 rokov dozadu, odkedy sa spoločnosť Heidelberg začala venovať vývoju modelov produktovej série strojov Diana.

Výroba v Novom Meste má svoju tradíciu. Založená bola jednou z najväčších spoločností v rámci obalového priemyslu – Jagenberg. Akvizíciou spoločnosti Heidelberg v roku 2003 sa výrazne zvýšila výrobná kapacita závodu a dohoda o partnerskej spolupráci medzi spoločnosťami Heidelberg a MK Masterwork v roku 2016 prispela k nárastu počtu zamestnancov ako aj k vývoju stroja Diana Easy. Výrobný závod so 130 zamestnancami sa v súčasnosti podrobuje ďalšiemu rozvoju s cieľom zdvojnásobiť výrobnú kapacitu. MK Masterwork je najväčšou firmou vyrábajúcou post-press stroje v Ázii, ktorá investovala svoj kapitál nielen do výroby, ale aj výskumu a vývoja obalových strojov.

Generálny riaditeľ spoločnosti MK Masterwork, Frank Matthias Schmid, hosťom sprístupnil výrobné priestory
a hrdo predstavil nový stroj na trhu Diana Easy, ktorý ponúka rýchly a pohodlný proces výroby a užívateľsky prívetivý dizajn s dôrazom na najvyššie štandardy kvality.

Návrh konceptu pre Diana Easy vychádzal z existujúcich modelov Diana X a Diana Smart. Ponúka jednoduché zrýchlenie, maximálna rýchlosť výroby je až 350 m/min. Spracované materiály môžu byť v rozmedzí gramáže od 200 do 600 g/m². Stroj Diana Easy je k dispozícii v pracovnej šírke 85 cm a 115 cm.

 

Jedným z kľúčových kritérií pri navrhovaní lepiaceho stroja Diana Easy bolo vytvoriť stroj, ktorý zákazníkom umožní zvýšiť výrobnú kapacitu podľa ich obchodných potrieb. Vzhľadom na túto skutočnosť je možné stroj po inštalácii dodatočne modifikovať a pridať mu ďalšie funkcie, ako napríklad možnosť vyrábať 4/6 bodové krabičky.

Matthias Schmid na záver svojej prezentácie informoval, že nová lepička Diana Easy naplnila očakávania, dôkazom čoho je veľký záujem zo strany zákazníkov a prichádzajúce objednávky. Stroj je cenovo atraktívny a dostupný pre tlačiarne zaoberajúce sa výrobou obalov alebo komerčné tlačiarne, ako aj pre špecialistov postpressu, ktorí majú záujem o výmenu starších, menej výkonných strojov, resp. chcú ponúknuť trhu nové produkty.

Bližšie informácie nájdete na www.heidelberg.com

 

Zita Bukvová

Príbuzná téma

Pridaj komentár

Top