Infoprint servis

Nová veľkoformátová tlačiareň Epson pre trhy profesionálnej fotografie a výtvarného umenia

Spoločnosť Epson uviedla na trh nástupcu svojej veľkoformátovej produkčnej tlačiarne SureColor SC-P20000 a posilňuje tak svoju stále významnejšiu pozíciu na trhu s vysoko kvalitnými fotografickými tlačiarňami s atramentami na vodnej báze určenými na tlač umeleckých diel. Novú tlačiareň SureColor SC-P20500 si budete môcť pozrieť na veľtrhu drupa v hale 5, stánok D20, v Düsseldorfe od 28. mája do 7. júna 2024.

Veľkoformátová tlačiareň SureColor SC-P20500 je určená pre profesionálnych zákazníkov v oblasti fotografie, FineArt tlače alebo agentúr vyrábajúcich veľkoformátové plagáty, či interiérové značenie (signage) a výrobu nátlačkov. Tlačiareň SC-P20500 prináša nielen vyššiu produktivitu a kvalitu.

Nový 64-palcový (1 626 mm) model SC-P20500 prichádza s radom inovácií. Tlačiareň pracuje s novým 12-farebným atramentovým systémom vrátane oranžovej, zelenej a fialovej. Nové atramenty UltraChrome Pro12 využívajú technológiu Epson Black Enhance Overcoat (BEO), ktorá poskytuje výnimočne presné, veľmi jemné podanie farieb a veľmi intenzívnu čiernu. Navyše znižujú bronzovanie v tmavých oblastiach na lesklých médiách.

Napriek rozšíreniu o ďalšie farby ponúka tlačiareň Epson SC-P20500 rovnakú rýchlosť osemprechodovej tlače (19,2 m²/h) ako model SC-P20000, rýchlejšie spracovanie dát a 1,6-litrové balenie atramentu, ktoré v porovnaní s predchádzajúcim modelom znižuje počet výmen atramentu približne o polovicu. Nová tlačiareň SC-P20500, ktorá je vybavená rovnakou tlačovou hlavou (Epson PrecisionCore MicroTFP) ako SC-P9500, ponúka vysoko efektívnu prevádzku s rýchlym časom spracovania bez kompromisov v kvalite obrazu.

Tlačiareň SC-P20500 zabezpečuje vyššiu spoľahlivosť vďaka radu funkcií, ako je technológia Nozzle Verification, ktorá automaticky deteguje a čistí trysky. Protiprachové kryty tlačovej hlavy a médií, zase znižujú zbytočné náklady na opakovanú tlač v dôsledku chybných výtlačkov. Tlačiareň SC-P20500 sa mimoriadne jednoducho používa a vďaka funkciám, ako je napríklad zakladanie médií bez držiaku role a intuitívne ovládanie prostredníctvom 4,3-palcového dotykového displeja, je dokonale navrhnutá pre jednoduchú údržbu vlastnými silami.

Tlačiareň SC-P20500 je vysoko bezpečná, disponuje automatickým šifrovaním (formát: AES-2560) a umožňuje jednoduché ukladanie a manipuláciu s dátami prostredníctvom dotykového displeja tlačiarne a/alebo aplikácie Epson WebConfig, pričom ponúka možnosť ukladania na disk SSD s kapacitou takmer 1 TB. Energeticky úsporná tlačiareň SC-P20500 spĺňa požiadavky normy EnergyStar v3.1 a je vyrobená udržateľnejším spôsobom z 30 % recyklovaného plastu. Zásobníky atramentu s objemom 1,6 litra ďalej zlepšujú ekologickú udržateľnosť produktu tým, že znižujú spotrebu plastov na liter o 90 % v porovnaní s používaním cartridgov.

Tlačiareň SC-P20500 sa jednoducho nastavuje a konfiguruje. Je podporovaná pokročilým softvérom Epson, takže nie je nutné kupovať ďalší softvér. RIP Epson Edge Print PRO sa dodáva štandardne, zatiaľ čo Epson Media Installer možno ľahko stiahnuť a použiť na jednoduchú konfiguráciu médií. K dispozícii je aj podpora Epson Cloud Solution PORT na monitorovanie tlačiarne. Voliteľne dostupný modul Adobe PS zahŕňa Adobe Embedded Print Engine, ktorý zlepšuje reprodukciu PDF a umožňuje rýchlejšie spracovanie dát.

„Vďaka našej silnej pozícii na trhu v segmentoch vysokokvalitnej fotografie a umeleckej tlače,“ vysvetľuje Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager v spoločnosti Epson Europe CZ & SK, „spoločnosť Epson má dobré predpoklady na to, aby si udržala svoju pevnú pozíciu na trhu. Uvedenie modelu SC-P20500 na trh je významným krokom vpred. Stavia na silných stránkach modelu SC-P20000 a ponúka trhu cenovo veľmi efektívnu tlačiareň s vynikajúcou kvalitou, spoľahlivosťou a produktivitou.“

Zdroj: Epson

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore