Edície 2016Edície časopisu

Nové digitálne zariadenie KM–1 Konica Minolta tlačí v nových rozmeroch

Nové zariadenie KM-1 ako aj ďalšie novinky predstavila na výstave Drupa 2016

Na veľtrhu Drupa 2016 Konica Minolta oficiálne predstavila zariadenie KM-1, ktoré predstavuje kombináciu výhod digitálnych a ofsetových technológií. Zároveň spoločnosť potvrdila svoj vstup na trh s tlačou na obalové materiály a etikety, odhalila ďalšie plány spolupráce so spoločnosťou MGI a predstavila rebranding nových technológií pod označením Accurio.

Asi najväčším lákadlom na veľtrhu Drupa 2016 bolo zariadenie KM-1, ktorým Konica Minolta oficiálne posilňuje komerčnú tlač podnikania. Zámerom bolo vytvoriť produkt prvej voľby pre komerčné tlačiarne, ktoré chcú vyplniť priestor medzi ofsetovou a tonerovou tlačou a majú záujem rozvíjať sa na nových trhoch.

Oficiálne predstavenie KM-1

Konica Minolta na výstave Drupa 2016 uviedla na trh nové digitálne zariadenie KM–1. Zákazníkov lákala predovšetkým unikátnym prepojením výhod, ktorými disponujú digitálne a ofsetové technológie. Tajomstvo úspechu tkvie vo využívaní UV atramentov, ktoré umožňujú tlač nielen na papier, ale tiež na plastové materiály. No nielen to. Nová technológia umožňuje klientovi tlačiť na veľkosti formátov, ktoré doterajšie stroje nezvládali. Formát papiera veľkosti B2+ predstavuje pre zákazníkov nové príležitosti generovania zisku a KM-1 im prácu s takýmito rozmermi papiera umožňuje. Na veľkoformáty ako sú kartóny či iné obalové materiály, tenké papiere až po textúry, dokážete tlačiť aj obojstranne. Stroj je zároveň vybavený podtlakovým systémom naberania papiera do zariadenia taktiež
až do formátu B2+. „Nielen, že dokážete tlačiť aj na väčšie formáty ako doteraz, ale aj rýchlo a bez strát i pri menších objemoch. Kvalita tlače je blízka ofsetu, je však výrazne efektívnejšia a zachováva všetky výhody digitálnej tlače, ako je napríklad personalizácia,“ povedal Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta.

Pre Konica Minolta predstavuje KM–1 možnosť presadiť sa na ďalších trhoch, predovšetkým na obalovom, kde vidíme mimoriadny potenciál pre uplatnenie digitálnej tlače.

Nové zariadenie v praxi

KM-1 si ako prvá vyskúšala v praxi spoločnosť PLS, sídliaca v Markkleebergu, ktorá patrí do americkej siete spoločnosti OvernightPrints. Zaoberá sa rýchlym tlačovým servisom, ktorý realizuje počas noci pre širokú škálu produktov. Firma dosiahla dvojciferný nárast v obrate vďaka expandovaniu do on-line služieb. V minulosti PLS využívala ofset aj produkčné zariadenia Konica Minolta, aby uspokojila vysoké nároky klientov na kvalitu, rýchle dodanie objednávky a rýchle služby. Nakoľko priemerná veľkosť zákazky bola okolo 160 listov, ofset sa z tohto dôvodu stal pre PLS nepraktický. Preto stavili na zariadenie KM-1, ktoré využívajú od januára 2016. Za ten čas prístroj detailne otestovali.


Za najväčšie 3 výhody KM-1 považujú:

  •  vylepšená manipulácia s papierom a jednoduché softvérové technológie,
  •  použitie UV atramentu umožňuje spoločnosti presunúť prácu rýchlo a jednoducho na dokončovanie v ofsetovej kvalite,
  •  vynikajúce produkčné možnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi, vďaka špecializácii spoločnosti Konica Minolta vo vývoji atramentových tlačových hláv a monitorovania kvality.

Arndt Eschenlohr, prezident PLS ohľadne práce s novým zariadením konštatoval: „Hľadáme alternatívy pre naše atramentové systémy, ktoré môžu kompletne nahradiť ofset v malosériovej výrobe tlačovín. Momentálne to na našich tonerových zariadeniach urobiť nedokážeme, pretože zákazníci vyžadujú výnimočnú kvalitu. Aj to bol dôvod, prečo sme sa rozhodli vyskúšať KM-1.“

Dodatočný podiel v spoločnosti MGI Digital Technology

V apríli 2016 Konica Minolta oznámila investíciu do ďalšieho podielu v spoločnosti MGI Digital Technology (MGI). Ide o francúzsku spoločnosť s vedúcim postavením v dekoratívnych tlačiarenských zariadeniach. Investičným vkladom vo výške 30,5 % akcií MGI, vzrastá podiel Konica Minolta v spoločnosti na 40,5 %. Následne zaradila produkty MGI do svojho portfólia, čím pomerne rýchlo zareagovala na dopyt po dekoratívnej potlači na štítky a balenia a plynulo vstúpila na trh komerčnej tlače.

Kvalita tlače je blízka ofsetu, je však výrazne efektívnejšia a zachováva všetky výhody digitálnej tlače, ako je napríklad personalizácia.

Zariadenie z tejto série MGI JETvarnish, mali možnosť vzhliadnuť aj zákazníci na veľtrhu Drupa 2016. Spolu s KM-1 ponúkajú užívateľom širokú škálu výhod. Predovšetkým posun od ofsetu malých objemov k digitálnej atramentovej tlači, čo predstavuje výraznú úsporu nákladov a zároveň vyšší zisk pre poskytovateľa. Spoľahnúť sa môžete na efektívnosť a pružnosť, hlavne vo vzťahu rýchlej reakcie na požiadavky zákazníkov.

Štítky a obalový priemysel

Konica Minolta preniká do sektora tlače na etikety a obaly okrem zariadení KM-1 a MGI JETvarnish aj ďalšími prístrojmi, ktoré rovnako predstavila na veľtrhu Drupa 2016 – bizhub PRESS C71cf či GM DC330 Mini finišera. Pomáhajú znížiť dĺžku výroby etikiet, čím výrazne urýchlili dodacie lehoty. Tým, že dokážu vyrábať etikety na požiadanie, dávajú pridanú hodnotu dodávateľovi. Navyše, pre tých, ktorí hľadajú príležitosti na optimalizáciu nákladov v oblasti tlače na baliace materiály, Konica Minolta vystavila novú technológiu KM-C. Toto atramentové digitálne tlačové zariadenie tlačí z plochy až na formát papiera B1. Je vyvinuté predovšetkým pre skladaný kartón a tenké vlnité povrchy s hrúbkou 0,3 – 1,2 mm.

Accurio branding

Accurio je nová jednotná značka pre všetky atramentové digitálne tlačiarne a digitálne softvérové riešenia Konica Minolta. Názov Accurio znamená pokročilý, automatizovaný ale hlavne precízny. Konica Minolta sa rozhodla predstaviť komerčné tlačové riešenia pod názvom AccurioPro, a preto aj KM-1 sa premenoval na AccurioJet KM-1.

Zaradenia Konica Minolta vystavené na veľtrhu Drupa 2016 predstavujú pokrok v rámci komerčnej tlače, urýchlenie procesov, efektivitu a ďalší nový potenciál na polygrafickom trhu.

Ďalšie informácie  www.konicaminolta.sk

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore