Tlačové správy - Polygrafia

Nové fotoaparáty a príslušenstvo od Canon dajú každému možnosť tvorivo napredovať

Canon predstavuje atraktívnu kolekciu deviatich nových modelov DSLR, kompaktných digitálnych fotoaparátov a príslušenstva. Každý z predstavovaných produktov odráža bezkonkurenčné skúsenosti Canon v oblasti zobrazovacích technológií a zosobňuje záväzok našej spoločnosti pomáhať spotrebiteľom rozvíjať fotografické zručnosti.

Digitálne zrkadlovky (DSLR) v novej kolekcii reprezentuje model EOS 1200D, ktorý uvádzame na trh spolu s novou aplikáciou EOS Sprievodca; táto zrkadlovka základnej triedy a aplikácia pre inteligentné mobilné zariadenia umožnia každému záujemcovi podniknúť prvé kroky vo svete DSLR fotografie. Sériu PowerShot sme tiež obohatili o štyri nové modely: PowerShot G1 X Mark II ponúka štandardný výkon DSLR v kompaktnom tele; PowerShot SX700 HS je doteraz najtenším fotoaparátom Canon s 30x optickým zoomom; nasleduje robustný, vodotesný PowerShot D30 a posledným prírastkom do kolekcie PowerShot S je PowerShot S200. Okrem toho predstavujeme tri nové modely IXUS, ktorými vytvoríte skvelé snímky vo veľkom štýle: IXUS 155, IXUS 150 a IXUS 145. A nakoniec Macro Ring Lite MR-14EX II, nový blesk pre profesionálov aj amatérskych nadšencov do makrofotografie.

EOS 1200D – jednoduchá tvorba nádherných DSLR fotografií
Fotoaparát EOS 1200D je určený pre začínajúcich používateľov DSLR, ktorí chcú ihneď dosiahnuť pôsobivé výsledky. Je kombináciou prvotriedneho zobrazovacieho systému Canon a bohatej škály intuitívnych ovládacích prvkov s jednoduchým ovládaním, ako i automatických režimov. Každý tak môže zvečniť svoje zážitky dôstojným spôsobom, bez ohľadu na úroveň zručností a skúseností.

Hlavné prednosti:
• Nová aplikácia EOS Sprievodca.
• Jednoduchý sprievodca funkciami, ktorý je zakomponovaný v samotnom fotoaparáte a ktorý používateľom pomôže zoznámiť sa so základnými funkciami a rozložením tlačidiel, takže zachytia vzácne životné okamihy s väčšou istotou.
• Bohatá škála jednoducho použiteľných režimov zahrnuje Scene Intelligent Auto a Video Snapshot. K dispozícii sú tiež Kreatívne filtre, s ktorými získate vysokokvalitné fotografie aj video jediným dotykom tlačidla PowerShot G1 X Mark II – výkon digitálnej zrkadlovky, prenosnosť

PowerShot Nový kompaktný fotoaparát PowerShot
G1 X Mark II je vlajkovou loďou série a nástupcom modelu PowerShot G1 X – podáva najvyšší výkon zo všetkých doterajších kompaktných fotoaparátov Canon. Vďaka kvalite snímok porovnateľnej s digitálnymi zrkadlovkami (DSLR) a kompaktnými rozmermi aj spôsobom ovládania podobnými mimoriadne úspešnej sérii PowerShot G sa stane dokonalým doplnkom akéhokoľvek profesionálneho fotografického vybavenia. Fotoaparát bol vyvinutý na základe spätnej väzby od fotografov a predstavuje nové možnosti, ktoré znamenajú vysoký výkon a dobré ovládanie:
• Veľký snímač typu 1.5 Canon CMOS zaistí nízku hĺbku ostrosti, ktorá je porovnateľná so snímačom zrkadloviek veľkosti APS-C a skvele sa osvedčí pri tvorbe portrétov či makro fotografií s profesionálnym vzhľadom
• Nový superjasný objektív so svetelnosťou f/2,0 – 3,9 dokáže udržať vysokú svetelnosť f/3,9 aj pri maximálnom priblížení, takže poskytuje špičkové výsledky aj v slabom osvetlení a dobrú kontrolu nad hĺbkou ostrosti.
• Plne konfigurovateľný duálny ovládací prstenec objektívu zjednodušuje a urýchľuje dosiahnutie požadovaných fotografických výsledkov. Ergonomicky umiestnené prstence s krokovým a súvislým nastavením zlepšujú kontrolu nad parametrami, ako je zoom, clona alebo expozičný čas.
• Zdokonalený systém AiAF s 31 bodmi AF v porovnaní s deviatimi bodmi modelu PowerShot G1X znamená presnejšie zameriavanie objektov pri fotografovaní s malou hĺbkou ostrosti.

PowerShot SX700 HS – doteraz najtenší fotoaparát Canon s 30x optickým zoomom
PowerShot SX700 HS je kombináciou prvotriednych optických technológií Canon s profesionálne navrhnutým tenkým dizajnom (hrúbka len 34,8 mm) a pomôže vám zachytiť dôležité životné okamihy v špičkovej kvalite. Precízne navrhnutý ultraširokouhlý 25 mm objektív umožňuje tvorbu nádherných panoramatických záberov krajiny, zatiaľ čo pôsobivý rozsah ohniskovej vzdialenosti – 30x zoom – umožňuje detailné zaostrenie aj z väčšej vzdialenosti. PowerShot D30 – Fotografujte hlboko pod vodou PowerShot D30, ideálny model pre dobrodružné povahy, disponuje vodotesnosťou, ktorá predstavuje špičku medzi kompaktnými fotoaparátmi – dá sa používať až do hĺbky 25 metrov. Výsledkom je špičková obrazová kvalita a prirodzené farby dokonca aj v slabom osvetlení. Nárazuvzdornosť pri pádoch z výšky až 2 m, odolnosť voči mrazu do -10 °C a prachotesnosť z modelu PowerShot D30 robia ideálny fotoaparát na zimnú lyžovačku, horolezectvo alebo potápanie.

PowerShot S200 – vezmite si svoj PowerShot kamkoľvek a zdieľajte kreatívne zábery
PowerShot S200 je právoplatným členom série PowerShot S – ponúka pôsobivú obrazovú kvalitu a jednoduchý prístup k manuálnym nastaveniam spolu s moderným vreckovým dizajnom. Používatelia, ktorí chcú podniknúť svoj ďalší krok vo svete fotografie, v ňom nájdu množstvo kreatívnych funkcií. Jeho ultra širokouhlý objektív s vysokou svetelnosťou f/2,0 v kombinácii s citlivejším 10,1-megapixelovým snímačom CCD poskytuje vyššiu flexibilnosť pri kreatívnom fotografovaní v náročných podmienkach.

IXUS 155, IXUS 150 a IXUS 145 – vyberte si podľa vlastného štýlu
Tri nové moderné kompaktné fotoaparáty s jednoduchým ovládaním rozširujú rady mimoriadne obľúbenej série IXUS. IXUS 155 je kombináciou obrazového procesora Canon DIGIC, 10x optického zoomu a 20 MP snímača s typicky štýlovým dizajnom IXUS – ideálny prístroj na fotografovanie a filmovanie vašich priateľov na večierku či koncerte. Modely základnej triedy IXUS 150 a IXUS 145 – oba so 16-megapixelovým snímačom a 8x optickým zoomom – sú ideálne fotoaparáty pre nádejných fotografov. Obsahujú jednoducho použiteľné režimy snímania, kreatívne filtre a poskytnú vám vysokokvalitné snímky.

Macro Ring Lite MR-14EX II – posvieťte si na svet okolo seba
Blesk Macro Ring Lite MR-14EX II, určený pre fanúšikov makro fotografie, poskytuje neuveriteľnú flexibilnosť pri nasvietení širokej škály objektov. Je kompatibilný so všetkými DSLR série Canon EOS a ponúka plne automatické meranie expozície E-TTL II, ktoré vám poskytne vždy presnú a konzistentnú expozíciu.

Zdroj: Tlačová správa, Canon Slovakia

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore