∷ Z aktuálneho vydania

NOVÉ TRENDY V KNIŽNEJ PRODUKCII

Produktivita a efektivita výroby je základom úspešnosti každej spoločnosti. V polygrafickom priemysle to platí o to viac, pretože ponuka častokrát prevyšuje dopyt. Znižovanie nákladov zákaziek a tlak na skrátenie času výroby prinútilo tlačiarov doplniť portfólio zariadení o digitálne tlačové stroje. Stroje majú veľmi krátky čas prípravy a dokážu efektívne spracovať  veľmi nízke náklady.

Najväčším problémom digitálnej tlače je následné dokončovacie spracovanie. Výstupom z digitálnej tlače sú v prevažnej väčšine samostatné listy o formáte A3, B3, ktoré je veľmi náročné spracovať v stávajúcich dokončovacích linkách.

Spoločnosť Meccanotecnica ponúka jedinečné riešenie na spracovanie šitých knižných blokov z výstupov z digitálnej tlače, či už z kotúča alebo zo samostatných listov, ako i z výstupu z ofsetovej tlače alebo ich vzájomnej kombinácie.

Šička Universe sewing je unikátne zariadenie schopné poskladať, poznášať voľné hárky do zložiek a ušiť z nich knižný blok. Zariadenie môže pracovať samostatne alebo pripojené do inline knižnej linky. Hotový knižný blok sa presúva do inline linky, ktorá automaticky spracuje knižný blok od lisovania bloku, lepenia a vkladania predsádok, úpravy chrbta, lepenia gazy, lepenia mäkkej obálky, sušenia a finálneho orezu z troch strán i predného orezu. Výsledok je hotová kniha s mäkkou väzbou.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore