∷ Z aktuálneho vydania

Novinky Canon

Spoločnosť Canon v roku 2021 stihla predstaviť viacero noviniek. Reakciou na stúpajúci dopyt po obsahu v rozlíšení 4K v mnohých oblastiach vrátane firemných videí, vzdelávacích záznamov, náboženských prenosov, či nezávislej dokumentárnej tvorbe, je kompaktná videokamera Canon XA45. Väčšiu tvorivú slobodu pri fotení nielen v štúdiu ponúkne upravená verzia bezdrôtového rádiového ovládača bleskov Speedlite – Transmitter ST-E3-RT (Ver. 2).

Kompaktná a výkonná
Videokamera Canon XA45 s hmotnosťou približne 730 g (iba telo) je veľmi kompaktná 4K UHD videokamera. Napriek malým rozmerom zabezpečuje kombinácia 1/2,3“ snímača CMOS s rozlíšením 4K UHD a obrazového procesora DIGIC DV6 dokonale ostrý obraz 4K UHD a vysoko kvalitne prekonvertovaný Full HD obraz. Tým uspokojuje rastúci dopyt po kvalitnom audiovizuálnom obsahu.
Videokamera XA45 je vybavená vysoko kvalitným objektívoms 20-násobným zoomom, ktorý ponúka pozoruhodne veľký rozsah ohniskových vzdialeností na kameru takto malých rozmerov – v prepočte na kinofilm od 29,3 mm na širokom konci do 601 mm na dlhom. Rozsah transfokácie možno ešte rozšíriť pomocou vstavaného dvojnásobného telekonvertora. S voliteľným až 400-násobným digitálnym zoomom môžu používatelia robiť záberyzo vzdialenosti, z akej by to inak nebolo možné. Pre prípady, kedy je potrebná stabilizácia obrazu, ponúka XA45 tri účinné režimy stabilizácie – štandardný, dynamický a asistovaný – ktoré zabezpečujú stabilný obraz za všetkých okolností.

V decembri 2020 spoločnosť Canon vydala aktualizáciu firmvéru pre rad svojich videokamier – vrátane XF405 / XF400, XA40 / XA45, XA55 / XA50 a modelov LEGRIA HF G60 a HF G50. Kamera s aktualizovaným firmvérom podporuje funkciu Custom Picture, ktorá umožňuje upraviť nastavenia obrazu vrátane ostrosti, sýtosti, detailu pokožky a odstránenia šumu a poskytuje používateľom voľnosť prispôsobiť obraz svojim tvorivým predstavám. Aktualizácia navyše rozšíri možnosti vlastného prispôsobenia kamier pre pohodlnejšie ovládanie – používatelia budú môcť priradiť programovateľným tlačidlám ďalšie funkcie, ako je zobrazenie prepalov, oblasti zaostrenia a kompozičných značiek.
Vysoká kvalita a flexibilita pri práci Prostredníctvom bezdrôtového rádiového ovládania a synchronizácie na druhú lamelu odpaľuje vysielač ST-E3-RT (Ver. 2) blesk na konci dlhej expozície. Pomáha tak dosiahnuť prirodzený dojem pri fotografovaní objektov v pohybe. Vysielač
ST-E3-RT (Ver. 2) túto funkciu teraz ponúka v bezdrôtovej podobe, čím používateľom poskytuje väčšiu flexibilitu v rôznych fotografických situáciách.
Medzi ďalšie nové funkcie vysielača ST-E3-RT (Ver. 2) patrí podpora mikro záblesku s nízkym výkonom 1/8192 v prípade blesku Speedlite EL-1 alebo nová pamäť nastavenia blesku (FE Memory) pre fotografov, ktorí používajú manuálny režim.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore