∷ Z aktuálneho vydania

NOVINKY CANON

Spoločnosť Canon spolu s tromi novými objektívmi RF oznámila vývoj mimoriadne rýchlej a ovládateľnej profesionálnej bezzrkadlovky EOS R3. Nový fotoaparát vďaka svojej prevratnej konštrukcii pomôže profesionálnym športovým a spravodajským fotografom plniť vysoké nároky na rýchlosť a kvalitu dodávaných materiálov. EOS R3 je skutočne hybridný prístroj novej generácie zameraný na dnešné aj budúce potreby športových a spravodajských fotografov, ktorý spája kvality zrkadloviek a bezzrkadloviek Canon.

RF 400 mm F2.8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM – dlhé teleobjektívy s mimoriadne rýchlym ostrením
Objektívy RF 400 mm F2.8L IS USM a RF 600 mm F4L IS USM vychádzajú z prevratných modelov EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4L III USM – dvoch mimoriadne obľúbených teleobjektívov pre profesionálnych športových a wildlife fotografov. Optika a mechanika týchto objektívov je takmer totožná s verziami EF, ich schopnosti sú však na úplne novej úrovni, pretože plne využívajú možnosti revolučného systému EOS R a bajonetu RF.

RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM – dokonalý objektív pre makrofotografiu a portréty

RF 100 mm F2.8L MACRO IS USM je skutočne všestranný objektív a zároveň nevyhnutná súčasť vybavenia profesionálov, poloprofesionálov aj nadšencov, ktorí sa venujú makrofotografii, zátišiami a portrétom. Vyšší ako zvyčajný zväčšovací pomer 1,4:1, ktorý bol dosiahnutý vďaka systému plávajúcich prvkov a krátkej dráhe zadného ostrenia, fotografom umožňuje zachytiť mimoriadne podrobné detaily. Ohnisková vzdialenosť 100 mm pri svetelnosti f/2.8 podáva veľmi pôsobivé výsledky pri portrétnej fotografii.

Mimoriadne rýchla a ovládateľná bezzrkadlovka EOS R3

Fotoaparát EOS R3 je vybavený novo vyvinutým vrstveným snímačom typu BSI CMOS, výkonným obrazovým procesorom DIGIC X, sériovým snímaním rýchlosťou 30 sn./s s automatickým zaostrovaním a nastavovaním expozície
na sledovaný objekt, detekciou očí, hlavy a tela a priekopníckou funkciou automatického ostrenia ovládaného smerom pohľadu. Ide o ideálny prístroj pre akčných fotografov, ktorí požadujú kvalitné statické snímky alebo videonahrávky objektov v rýchlom pohybe.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore