∷ Z aktuálneho vydania

Novinky Canon

PP 4/2022

Spoločnosť Canon Europe uviedla na jesenný trh novú, štýlovú a kompaktnú fototlačiareň Canon SELPHY CP1500 a dva cenovo dostupné plnoformátové objektívy radu RF – RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM.

Canon SELPHY CP1500

Kompaktná fototlačiareň sa prispôsobí rodinnému životu: prostredníctvom aplikácie pre smartfóny SELPHY Photo Layout 3.0 (podporovaná v iOS, iPadOS a Android) je možné z fotografií vytvoriť koláže alebo pozvánky. Vie tlačiť aj drobné samolepky do scrapbookov alebo jednoducho tlačiť momentky z každodenného života a rodinných dovoleniek bez toho, aby bolo nutné ponáhľať sa k najbližšiemu fotolabu. V aplikácii je možné fotografie ďalej upravovať – pridávať text, rámčeky a vzorovaný filter, QR kód, webové stránky alebo zdieľať celý fotoalbum. Aplikácia má teraz prístup aj k fotografiám z fotoaparátu alebo smartfónu nahraným na sociálne médiá alebo inam do cloudu. K tlačiarni SELPHY CP1500 je možné naraz pripojiť neobmedzený počet smartfónov. Pre ich spárovanie stačí naskenovať QR kód z aplikácie SELPHY Photo Layout alebo priamo do tlačiarne vložiť SD kartu či USB kľúč. Kompaktná fototlačiareň s rýchlou sublimačnou technológiou vytvorí výtlačky o veľkosti pohľadnice (10 x 15 cm) za krátkych 41 sekúnd.
Na konci tlačového procesu je nanesená špeciálna povrchová úprava, ktorá chráni fotografiu pred vodou, nečistotami, vyblednutím farieb a odtlačkami prstov. Je teda možné si ich ihneď prezerať a dotýkať sa ich bez toho, aby hrozilo ich poškodenie.

Objektívy radu RF

Objektív RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM je kompaktný a všestranný širokouhlý objektív s ohniskovou vzdialenosťou 24 mm, ktorý využíva možnosti inteligentného dizajnu bajonetu RF spoločnosti Canon. Vďaka
svetelnosti f/1.8 s deväťlamelovou kruhovou clonou a stabilizáciou obrazu podáva vynikajúce výsledky aj pri nízkej hladine osvetlenia. S hmotnosťou iba 270 g a motorom typu STM s prevodmi, ktorý
umožňuje rýchle a tiché ostrenie v malom prevedení, je objektív ideálny pre cestovnú a krajinársku fotografiu. S minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 14 cm (zväčšenie 0,5x)
ponúka tento objektív značný tvorivý …čítať viac »

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore