∷ Z aktuálneho vydania

Novinky Canon

PP 5/2022

Spoločnosť Canon Europe pokračujev jesennom predstavovaní noviniek, a toaktuálne najrýchlejšou bezzrkadlovkouradu EOS R – Canon EOS R6 Mark II.Na trh sme taktiež uviedli teleobjektívs pevnou ohniskovou vzdialenosťouRF 135mm F1.8 L IS USM a vysokovýkonný blesk SPEEDLITE EL-5.Poslednou novinkou je vreckováfototlačiareň Canon Zoemini 2.

BezzrkadlovkaCanon EOS R6 Mark II

EOS R6 Mark II využíva tú istútechnológiu procesora DIGIC X,ktorá je jadrom modelov EOS R5,EOS R6 a obľúbeného EOS-1D XMark III. Procesor spolupracuje sosnímačom typu CMOS s rozlíšením24,1 milióna bodov. To všetko spolus novou generáciou technológieautomatického ostrenia so zdvojenýmibodmi Dual Pixel CMOS AF IIzvyšuje rýchlosť a spoľahlivosť nabezkonkurenčnú úroveň. EOS R6 MarkII sa môže pochváliť najúčinnejšoustabilizáciou obrazu na svete,a to až o 8 expozičných hodnôt.S využitím kombinovaného systémustabilizácie – v objektíve a v teleprístroja – umožňuje fotografovaťdlhé expozície z ruky s extrémnoučistotou a ostrosťou. Fotografi môžuzachytiť celkovú atmosféru bez ohľaduna podmienky – vďaka schopnostiostriť bez záchvevov pri hladineosvetlenia až -6.5 EV a rozsahucitlivosti až do ISO 102 400. EOSR6 Mark II je doposiaľ

doposiaľ najrýchlejšímmodelom radu EOS spoločnostiCanon. Dokáže nepretržite snímaťrýchlosťou až 40 snímok za sekundu– s možnosťou voľby 20 snímok zasekundu alebo 5 snímok za sekundupri elektronickej závierke – a až 12snímok za sekundu pri mechanickej závierke. Umožňuje teda zachytiťokamihy, ktoré ľudské oko sotvazaznamená.Inovatívny fotoaparát EOSR6 Mark II umožňuje tvorcomobsahu uspokojovať rastúcidopyt po atraktívnych statickýchsnímkach a videu. Dokáže snímaťvideo vo formáte 4K 60p UHDna plnú šírku snímača so súčasnýmautomatickým zaostrovaním DualPixel CMOS AF II. Všetky záberyv 4K vznikajú prevzorkovaním z 6Kvýstupu zo snímača, jeho výsledkomje vynikajúca obrazová kvalita.Pre nezávislých filmárov, ktorípožadujú ešte lepšie výsledky, ponúka

EOS R6 Mark II výstup 6K RAW prostredníctvom HDMI, ktorý je možnézaznamenať na rekordér AtomosNinja V+ vo formáte ProRes RAW.Tým získavajú detailnejšie prekreslenýobraz a možnosť v postprodukciiupravovať parametre ako napríkladvyváženie bielej.

Telo je vysoko odolné, ako jepri prístrojoch značky Canon zvykom,a dokáže vzdorovať nepriaznivýmpoveternostným podmienkam.Elektronický hľadáčik s vysokýmrozlíšením 3,69 milióna bodova snímkovou frekvenciou 120 sn./sposkytuje krištáľovo čistý obrazpri fotografovaní aj filmovaní.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore