Edície 2016Edície časopisu

Nový Canon imagePRESS Umožní rozšírenie ponuky tlače

Spoločnosť Canon uviedla na trh nástupcu farebných produkčných tlačiarní imagePRESS C800 a C700. Týchto zariadení sa v priebehu dvoch rokov v regióne Európy, Stredného východu a Afriky predalo viac ako tri tisíc kusov. Práve vďaka úspešným predajom imagePRESS C800 a C700 sa značka Canon stala v Európe číslom jeden v segmente trhu Digital Color Press podľa klasifikácie agentúry Infosource. Neustále ale, samozrejme, pracuje na inováciách, ktorých výsledkom je aktuálne dvojica nových tlačiarní s označením imagePRESS C850 a C750.

Nové tlačiarne sú vhodné hlavne pre zákazníkov s mesačným objemom produkcie medzi 15 000 a 170 000 strán formátu A4. Mesačné maximum však môže dosiahnuť až pol milióna strán. Zvýšená rýchlosť aj objem produkcie oproti predchádzajúcim modelom idú pritom, vďaka skúsenostiam s predchádzajúcim modelom, ruka v ruke so zárukou spoľahlivosti. Novinkou je aj vylepšená laserová technológia a nový bodový tlačový raster s rozlíšením 190 lpi v kombinácii s tonerom Canon CV (Consistently Vivid). Zabezpečuje absolútne vynikajúcu kvalitu výstupu pre všetky vytlačené strany bez ohľadu na ich celkový počet.

Tlačové zariadenie Canon imagePRESS C850/C750

Obidva modely sa môžu pochváliť radou inovácií a rozširujúcich možností, ktoré zvyšujú efektivitu produkčnej tlače a umožňujú poskytovanie služieb s plne zkompletovanými výstupmi. Canon imagePRESS C850/C750 si poradí s obojstrannou tlačou bannerov i tlačou na poštovné obálky štandardných rozmerov a používateľom prináša perfektnú kvalitu výstupov pri použití štruktúrovaných materiálov. Poskytovatelia tlačových služieb môžu vďaka týmto vlastnostiam rozšíriť svoju ponuku do širšieho spektra lukratívnych oblastí a stať sa tak atraktívnymi pre nových zákazníkov. Obidva nové modely zvládajú tlač na materiály s gramážou od 52 do 300 g/m², pričom maximálnu rýchlosť dosahujú pri gramáži do 220 g/m².

Canon sleduje  maximálnu efektivitu. I preto C850/C750 oproti svojim predchodcom ponúka zvýšenú rýchlosť tlače, ktorá dosahuje až 85 (pri modeli C750 až 75) stránok za minútu. Časovú úsporu tiež prináša poloautomatická registrácia jednotlivých listov, ktorá umožňuje presné nastavenie registrácie média v priebehu niekoľkých minút.

Vďaka novému čelnému orezu brožúr, GBC dierovaču a finišéru umožňujúcim in-line bigovanie predstavujú nové modely príležitosť, ako môžu poskytovatelia tlačových služieb rozšíriť svoje portfólio dokončovacích úkonov a ponúknuť zákazníkom celý rad  typov tlačových úloh. Širšia podpora in-line dokončovacích zariadení spoločnosti Canon alebo tretích strán umožňuje napríklad vyrábať lepenú väzbu z až 200 listov, samozrejmosťou je tu orez z troch strán na konci výrobného procesu, sedlové zošitie až 25 listov opäť s možnosťou trojorezu, vytvárať brožúry so zahraneným chrbtom, alebo produkovať výstupy s krúžkovou väzbou.

Okrem osvedčených radičov EFI Fiery, môžu byť zariadenia imagePRESS C850/C750 vybavené tlačovým radičom Canon PRISMAsync 5.0. Táto verzia zvyšuje celkovú využiteľnosť zariadenia a výkonnosť tlačových oddelení a umožňuje jednoduchú integráciu do  jestvujúcich prostredí poskytovateľov tlačových služieb. Súčasťou nového modulu pre vzdialené ovládanie je tiež mobilná aplikácia (pre operačné systémy Android a iOS), ktorá poskytuje informácie o stave tlačiarne a v nevyhnutných prípadoch si vyžiada aktívny zásah zo strany obsluhy.

BOX
Čo ponúka Canon imagePRESS C850/C750

Konzistentnú produkčnú rýchlosť 85/75 strán za minútu v prípade tlačových médií  gramáže až 220 g/m² a vysoký výkon pri tlači na zmiešané materiály s gramážou
až 300 g/m².

  •  Automatickú obojstrannú tlač bannerov.
  •  Nový bodový tlačový raster s rozlíšením 190 lpi.
  •  Poloautomatickú registráciu stránok, ktorá šetrí čas obsluhy.
  •  Širšie možnosti finalizačných úprav, a teda aj nové a hodnotnejšie možnosti využitia tlače.
  •  Bezproblémovú tlač na štruktúrované materiály.
  •  Potlač poštovných obálok.

Canon vyzýva k premene sveta knižnej produkcie

Spoločnosť Canon vyzýva komerčné tlačiarne a vydavateľov ku znovuobjaveniu knihy, teda k odkrytiu inovatívnych prístupov z pohľadu budúcnosti vydávania knižných publikácií. Interaktívne okrúhle stoly a diskusie inšpirovali viac ako 300 účastníkov z celého sveta na výročnom stretnutí s názvom Future Book Forum, ktoré spoločnosť Canon usporiadala v dňoch 2. až 4. novembra v nemeckom Poingu.

Tlačová technológia Canon imagePRESS C750/850

Východiskovým bodom sa stal originálny manuskript zložený z päťdesiatich listov, ktoré špičkoví nezávislí manažéri napísali najvýznamnejším riaditeľom – a účastníci konferencie dostali za úlohu v priebehu dvoch dní vytvoriť novú knihu s názvom „Listy do budúcnosti“.  Premiéru si táto publikácia odžije v máji budúceho roka na konferencii Thinkers50 European Business Forum v dánskom Odense.

Niektoré z kníh, vytlačených na tejto konferencii, pošlú organizátori utečencom  v Mníchove, a to ako súčasť pokračujúceho partnerstva spoločnosti Canon s nakladateľstvom pre deti a mládež Goloseo a neziskovou organizáciou zameranou na gramotnosť a vzdelávanie dievčat – Room to Read. Nakladateľstvo Goloseo si kladie za cieľ využiť schopnosti digitálnych technológií efektívne tlačiť málonákladové publikácie vo viacerých jazykoch, ku zjednodušeniu vzdelávania v multikultúrnom prostredí, a k pomoci utečencom rýchlo sa naučiť jazyk ich novej domoviny.

„V rámci tohto stretnutia sme sa chceli dostať k samotnému srdcu vydavateľského priemyslu, s cieľom umožniť prehodnotenie toho, ako je možné doručiť písané slovo k cieľovému čitateľovi,“ vraví Peter Wolff, Head of Commercial Print Group v spoločnosti Canon Europe. „Práve preniknutie do myslenia čitateľa je, spolu s vytvorením nových modelov sprostredkovania obsahu, predpokladom úspechu. Vydavatelia aj poskytovatelia tlačových služieb musia byť kreatívnejší v prípade off-line aj on-line kanálov, a zároveň musia viac zapojiť svojich zákazníkov – a to je tá správna cesta k ich podnikateľskému rastu.“

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore