∷ Z aktuálneho vydania

Nový Jet Press 750S

Pod heslom „Imagine the best getting even better“ voľne preložené „Predstavte si, že niečo skvelé alebo najlepšie, môže byť ešte lepšie”, predstavil Fujifilm vo svojom predvádzacom centre v Bruseli pre vybraných zákazníkov novú verziu Jet Pressu 720S – Jet Press 750S.

Keďže som sa tejto prezentácie spolu s niektorými zákazníkmi zo Slovenska zúčastnil, rád sa podelím o technické vylepšenia i zážitok z predvádzania. Pred predvádzaním bola exkurzia v časti predvádzacieho centra, kde je umiestnená Acuity B1, Acuity F fladbed, Onset X3, Acuity Ultra , Acuity LED 1600II a Jet Press 720S. Po uvítaní Tarom Aokim a u nás dobre známym Markom Stephensonom nasledovala séria prezentácií. Potom sme sa presunuli do druhej budovy, kde nám bol predstavený skutočne nový Jet Press 750S. Nový JP je o niečo menší ako predchádzajúci, od svojho predchodcu sa líši i vonkajšou farebnou úpravou. Postupne sme na veľkej obrazovke videli i dovnútra stroja pri tlači. Zariadenie je svojou robustnosťou, nakladačom i vykladačom podobný klasickému ofsetovému tlačovému stroju. Jeho srdcom sú však 4 tlačové inkjetové rady (CMYK). Každá je zložená zo 17-tich novo vyvinutých tlačových hláv Fujifilm Dimatix Samba. Atrament v hlavách cirkuluje, je filtrovaný a temperovaný. Veľmi zaujímavé boli aj komentáre a vzorky tlače od súčasných prevádzkovateľov Jet Pressov z rôznych európskych krajín. Aj im sa nový JP 750S páčil. Siahnuť sme si mohli i na príjem zákaziek, nastavenie stroja, vyskúšali sme si možné pridanie atramentu pre jednotlivé farby a ďalšie nastavenia vrátane obsluhy z iPadu.

Po vytlačení boli hárky okamžite spracovávané na dokončovacích zariadeniach spoločností Horizon a Vivid Laminating Technologies Ltd. Niektoré boli laminované prípadne lakované. Pred našimi očami boli za niekoľko minút vyrobené brožúry, letáky, knihy…

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore