Edície 2015Edície časopisu

Nový Onset R40 LT

Vo februári predstavila INCA a Fujifilm v Hannoveri nový Onset R40 LT – veľkoformátovú UV flatbed tlačiareň.

Prvý Onset predstavila INCA v roku 2007, ako vysokovýkonnú UV tlačiareň s kvalitou tlače  dosahujúcou ofsetovú a eliminujúcu pásy vznikajúce pri inkjetovej tlači. Onset R40LT sa opäť vyznačuje vysokou kvalitou tlače a mal by osloviť spoločnosti, ktoré sa zaujímajú o investíciu do stredne rýchlych UV tlačiarní.


Onset R40LT má pri štvorfarebnej konfigurácii výkon 265 m  za hodinu. Môže byť upgradovaný až na 8-farebnú tlačiareň, čím dáva zákazníkom možnosť prispôsobiť svoj Onset podľa ich požiadaviek, prípadne podľa rastu produkcie. Tlačiareň garantuje dlhodobé použitie spolu s vysokokvalitným výstupom. 2 Onset R40LT môže byť dodaný ako manuálna verzia 3,14 x 1,6 metrovým výstupom s voľbou štyroch, piatich, šiestich alebo ôsmich farieb. Hrúbka potláčaných materiálov môže byť až 50 mm, pri už spomínanej rýchlosti tlače, čo zodpovedá 40–tim stolom plného formátu za hodinu. Má rovnaký nový design  a výhody ako doteraz vyrábaný Onset R40i, vrátane 14 pikolitrovej kvapky tlačenej z Fujifilm Dimatix Spektra tlačových hláv, 15 zónového vákuového stola a UV senzorov merajúcich výšku  potláčaného materiálu. Všetky tieto funkcie zabezpečujú vysokú kvalitu, opakovateľnosť a rýchlosť tlače.

“Voliteľná architektúra Onsetov umožnila v súčasnosti zákazníkom voľbu medzi 18-timi modelmi týchto UV tlačiarní a tromi rozdielnymi systémami automatizácie.„

Voliteľná architektúra Onsetov umožnila v súčasnosti zákazníkom voľbu medzi 18-timi modelmi týchto UV tlačiarní a tromi rozdielnymi systémami automatizácie. Zákazník si môže zvoliť  svoj vlastný efektívny model tlačiarne a nezabraňuje to možným budúcim prispôsobeniam modelu podľa požiadaviek tlače.

Nová tlačiareň je dostupná u Fujifilmu ako exkluzívneho INCA dealera. Prvé zariadenia už boli nainštalované  v Imperial Berlín, WI a Dealprinting Ypress.

Podľa vyjadrení z týchto tlačiarní si ho zvolili preto, lebo v sebe kombinuje produktivitu a kvalitu tlače. Druhým dôvodom je, že môže byť upgradovaný na vyšší model priamo u zákazníka. Najdôležitejšie je, že zákazníci požadujú čoraz menšie náklady tlače pri vysokej kvalite každého výtlačku a na to je Onset R 40LT ideálny.

Pri investícii do Onsetu zákazník na rozdiel od investície do iného vysoko alebo stredne výkonného zariadenia vie, že ho nebude pri náraste produkcie alebo potrebách zvýšenia farebnosti musieť vymeniť. Rovnako je to aj s možnosťou investovať do ¾ či plnej automatizácie až po čase, keď ju bude  zákazník potrebovať k zvýšeniu produktivity výroby.

Michal Vrábel
FUJIFILM Europe GmbH

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore