Edície 2016

Odborný seminár – Europapier Slovensko

Dňa 9.2.2016 sa v hoteli Nivy v Ružinove stretla viac než päťdesiatka záujemcov o načerpanie nových poznatkov z oblasti ofsetovej tlače. Spoločnosť Europapier Slovensko pripravila pre svojich partnerov odborný seminár, ktorého témy prehĺbili znalosti i tých najväčších odborníkov.

Úvod patril generálnemu riaditeľovi Josefovi Misofovi, ktorý uviedol podujatie slovami: „Našim poslaním je slúžiť vášmu úspechu. Spolu s našimi hosťami sa i dnes budeme snažiť toto poslanie naplniť.“ Tak sa i stalo.

Prvým spíkrom bol Bernd Eigelsperger, z hubergroup Deutschland. Tému venoval veľmi často diskutovaným a opakujúcim sa témam ako dokončujúce spracovanie laminovaním, potláčanie citlivých papierov na vytrhávanie, emulgované farby, odolnosť voči oderu a mnohým ďalším.

Druhý v poradí porozprával o novej ofsetovej tlačovej norme Ing. Jan Smékal z UGRA PSO Expert.

Na záver predstavil pán Dušan Preša z firmy Savatech produktové portfólio firmy SAVA a poukázal na diferencie rôznych ofsetových poťahov.

Viac ako 6-hodinový seminár priniesol lepší vhľad do problémov i rozličných situácií, s ktorými sa „ofsetári“ najčastejšie stretávajú. Vďaka otvorenej, živej debate i častým otázkam z publika bolo podujatie pre návštevníkov viac ako prínosné, vďaka čomu zaznel zo strany organizátorov prísľub jeho budúceho pokračovania.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore