Tlačové správy - Polygrafia

Odstávka Mondi

: neznížila emisie prachu v Ružomberku

Prekvapujúce zistenie priniesla celozávodná päťdňová odstávka výroby v celulózovo-papierenskom podniku Mondi SCP Ružomberok. Všeobecne sa očakávalo, že v čase odstávky sa v meste znížia emisie prachu.

„Ak sme údajne pôvodcami 97 % prachu a 5 dní sme mali nulové emisie, ako to, že boli neustále prekračované imisie tuhých znečisťujúcich látok v ovzduší? Áno, naša fabrika má nepopierateľný podiel na ich tvorbe, ale opäť sa ukázalo, že nie až taký podstatný, ako mnohí ľudia predpokladajú,”skonštatoval výrobný riaditeľ Mondi SCP Vladimír Krajči.

Podľa neho treba hľadať a identifikovať ďalšie možné zdroje znečistenia. „Videl by som to skôr ako spoločnú úlohu, pretože ukázať prstom,si to ty alebo ty, je veľmi jednoduché, ale problematické. Musíme vyvinúť spoločné úsilie a hľadať účinné riešenia, lebo všetci spoločne tu žijeme a všetci sme zasiahnutí prachom,” zdôraznil Krajči.

Ako príklad uviedol úsilie Mondi SCP o zvýšenie podielu prepravy výrobných surovín a tovaru po železnici. „Snažíme sa organizovať ucelené vlakové súpravy na prepravu drevnej hmoty. Pri odvoze našich produktov zákazníkom je to však zložitejšie, pretože do značnej miery je rozhodujúci časový faktor,”dodal.

Zdroj: liptov.sme.sk

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore