∷ Z aktuálneho vydania

Papier Cocoon Offset

Spoločnosť Antalis Group je distribučnou časťou finančnej skupiny Sequana. S ročným obratom 2,46 miliárd eur v roku 2016, je vedúcim európskym distribútorom papiera, obalových riešení a produktov Packaging a Visual communication pre profesionálov a kľúčovým hráčom v celosvetovom meradle. Zastúpenie má v 43 krajinách na 5 kontinentoch. Na Slovensku pôsobí spoločnosť už vyše 20 rokov. Umiestnením CSR do centra obchodného modelu Antalis, sa snažíme inšpirovať a viesť svojich dodávateľov, zákazníkov a partnerov k eko-zodpoveným produktom a riešeniam.

Cocoon Offset – prémiový 100 % recyklovaný nenatieraný papier

Rad Cocoon predstavuje inovatívny rad 100 % recyklovaných papierov s vysokou belosťou a vynikajúcim environmentálnym kreditom. Výrobca, ArjowigginsGraphic, má vo svojom portfóliu hneď niekoľko variant:
Cocoon Gloss a Silk sú 100 % recyklované papiere s náterom, zatiaľ čo Cocoon Offset a Preprint sú varianty bez náteru. Všetky spomínané prevedenia sa vyznačujú nadštandardnou belosťou a kvalitou povrchu, pričom spĺňajú rovnaké štandardy výkonnosti ako nerecyklovaný papier. Celý rad Cocoon je vyrábaný z PCF buničiny (ProcessChlorineFree) a certifikovaný FSC® Recycled a EU Ecolabel.

Cocoon Offset je vysokokvalitný, 100 % recyklovaný nenatieraný papier s vynikajúcou belosťou (CIE 150), extrémne hladkým povrchom, konzistentnou povrchovou úpravou a vynikajúcou schopnosťou potlače s najlepšou opacitou. Jeho využitie je široké. Od výročných a finančných správ, CSR reportov, pozvánok, kalendárov, press kitov, umeleckých reprodukcií až po rôzne katalógy, brožúry alebo direct mail. Okrem klasickej ofsetovej tlače je tiež vhodný pre digitálnu tlač s použitím suchého toneru i technológie HP Indigo. Cocoon Offset je dostupný v gramážach 80, 90, 100, 120, 140, 160, 200, 250, 300 a 350 g/m2.

Používaním papierov Cocoon vyšlete signál solídnosti aj hodnôt, ktoré vaša spoločnosť zastáva. Nebudete tak už nikdy musieť voliť medzi kvalitou tlače a environmentálnou zodpovednosťou.

V minulom vydaní (PP 5/2017) sme predstavili hneď dva druhy 100 % recyklovaných papierov z ponuky Antalis.
Už spomínaný prémiový nenatieraný papier Cocoon Offset
v gramáži 160 g/m2, použitý pre Foto:Grafik:Um a Cyclus Print, natieraný matný recyklovaný papier, vyrobený bez využitia optických zjasňovačov, ktorý bol použitý v gramáži 250 g/m2 na obálku a 130 g/m2 na vnútorné strany časopisu.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o ponuke environmentálne zodpovedných papierov, máte možnosť spojiť sa s odbornymi konzultantmi spoločnosti Antalis prostredníctvom e-mailu csr@antalis.sk.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore