∷ Z aktuálneho vydania

PAPIER CRADLE TO CRADLE CERTIFIED®

Mondi ako prvá spoločnosť ponúka rozsiahle portfólio nenatieraných bezdrevných papierov s osvedčením Cradle to Cradle Certified® z jej európskych závodov.

Spoločnosť Mondi, globálny popredný výrobca obalov a papiera, získala bronzovú úroveň osvedčenia Cradle to Cradle pre nenatierané bezdrevné papiere, ktoré vyrába v závodoch v Rakúsku, na Slovensku a v Rusku. Mondi sa tým stala prvou spoločnosťou, ktorá ponúka rozsiahle portfólio nenatieraných bezdrevných papierov s osvedčením Cradle to Cradle Certified®: papiere spĺňajú vysoké štandardy a náročné požiadavky tohto certifikačného systému, ktorý predstavuje krok od lineárneho hospodárstva k cyklickému. Sú tu zahrnuté známe značky spoločnosti Mondi, pre profesionálnu tlač ako Color Copy a PERGRAPHICA®, ako aj rad recyklovaných papierov značky NAUTILUS® a široké portfólio kancelárskych papierov IQ a MAESTRO®, z ktorých IQ ECONOMY+ a MAESTRO® standard+ sú vyrábané v ružomberskom závode Mondi SCP.
„Sme hrdí na to, že sme nový rok odštartovali s takýmto významným úspechom v oblasti udržateľnosti. Zdôrazňuje to náš záväzok Mondi Action Plan 2030 (MAP2030) vytvárať cyklicky zamerané riešenia. Spoločnosť Mondi bola mnohé roky na poprednom mieste, často dokonca priekopníkom, v udržateľnosti nenatieraných bezdrevných papierov. Napríklad v roku 2005 sa Color Copy stal celosvetovo prvým papierom na farebnú laserovú tlač s osvedčením
FSCTM. Vďaka nášmu novému osvedčeniu Cradle to Cradle majú naši zákazníci unikátne široký výber z produktov, ktorým podporujú životné prostredie a prispievajú k cyklickému hospodárstvu bez kompromisov, z hľadiska kvality či ceny,“ uviedol Devan Naidoo, vedúci marketingu a predaja v spoločnosti Mondi Uncoated Fine Paper.
Program produktov Cradle to Cradle Certified® je globálne uznávaný štandard pre bezpečné a zodpovedné materiály a produkty vyrobené pre cyklické hospodárstvo. Holistický prístup programu sa riadi prírodným princípom udržiavať materiály a zdroje v obehu a eliminovať odpad. Osvedčenie Cradle to Cradle udeľuje organizácia Cradle to Cradle Products Innovation Institute, zameraná na rozvoj cyklického hospodárstva prostredníctvom produktov, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudí a na planétu. Program hodnotí päť kategórií výsledkov z hľadiska udržateľnosti: stav materiálu, cyklickosť produktu, ochrana čistého vzduchu a podnebia, správa vody a pôdy a sociálna spravodlivosť. Portfólio nenatieraných bezdrevných papierov spoločnosti Mondi bolo zhodnotené vo všetkých piatich kategóriách a dosiahlo rôzne úrovne od bronzovej po zlatú, celková úroveň záverečného osvedčenia je preto bronzová.

• Široké portfólio nenatieraných bezdrevných papierov z rakúskych, slovenských a ruských závodov spoločnosti Mondi získalo bronzovú úroveň osvedčenia Cradle to Cradle.
• Cradle to Cradle Certified® je globálne uznávaný štandard pre bezpečné a zodpovedné produkty, ktoré predstavujú krok od lineárneho hospodárstva k cyklickému.
• Cradle to Cradle
Products Innovation Institute oceňuje prínos spoločnosti Mondi v oblasti cyklického hospodárstva prostredníctvom produktov, ktoré pozitívne vplývajú
na ľudí a na planétu.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore