Edície 2015

Papier je nesmrteľné médium

História papiera siaha približne 2 500 rokov pred náš letopočet do obdobia starovekého Egypta, kedy sa vyrábal využitím stebiel trstinovej rastliny Cyperus papyrus. Dnes, po viac ako 4 500 rokoch, dospela výroba  „papyrusu“, dnešného papiera, k takej dokonalosti, že napriek tomu, že sa vyrába z prírodných zdrojov, nepoškodzuje prírodu. Napriek tomu, že výroba samotného papiera tvorí pre firmu náklad, je jeho využívanie tou najlepšou cestou k ich šetreniu. Papier je nesmrteľné médium s množstvom  možností. Presvedčil nás o tom i prvý ročník  podujatia Future Print Forum, ktorý sa konal 2. júna v Art Hoteli KAŠTIEĽ Tomášov, pod organizačnou taktovkou spoločnosti Mondi SCP.

História papiera siaha približne 2 500 rokov pred náš letopočet do obdobia starovekého Egypta, kedy sa vyrábal využitím stebiel trstinovej rastliny Cyperus papyrus. Dnes, po viac ako 4 500 rokoch, dospela výroba „papyrusu“, dnešného papiera, k takej dokonalosti, že napriek tomu, že sa vyrába z prírodných zdrojov, nepoškodzuje prírodu. Napriek tomu, že výroba samotného papiera tvorí pre firmu náklad, je jeho využívanie tou najlepšou cestou k ich šetreniu. Papier je nesmrteľné médium s množstvom  možností. Presvedčil nás o tom i prvý ročník  podujatia Future Print Forum, ktorý sa konal 2. júna v Art Hoteli KAŠTIEĽ Tomášov, pod organizačnou taktovkou spoločnosti Mondi SCP.

Účastníkom predstavil taktiež predpokladaný vývoj  spotreby papiera, ktorý zdanlivo môže pôsobiť klesajúco, no v profesionálnej tlači je to pravý opak, transformáciu preferencií zákazníkov od klasického ofsetu smerom k moderným digitálnym tlačovým strojom a mnoho nových poznatkov.

Na tie plynule nadviazala Ivana Čapková, manažérka predaja, ktorá predstavila novinky z Hunkeler Innovation days a Lubomír Čech s aktualitami z Mondi SCP. Manažérka predaja, Jana Žlebková, oboznámila účastníkov s digitálnym produktovým portfóliom s vyzdvihnutím sofistikovaného portfólia BIO TOP 3, ktoré tvorí prvý, 100% TCF (totally chlorine free – bielený bez použitia chlóru) a OBA free (bez opticky zjasňujúcich prostriedkov) nenatieraný papier na svete.

Prvý ročník podujatia Future Print Forum sa potešil bez mála zaplnenej prednáškovej sále a množstvu diskutérov s podnetnými otázkami a názormi. Veríme, že dvojka určujúca poradie na budúci rok iba znásobí záujem a prinesie na stôl väčšie množstvo tvorivých nápadov.

Mgr. Marianna Cabalová,
Foto: František Martančík

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore