Tlačové správy - Médiá

Piano zverejnilo prvé weby

: na webe len za poplatok

Mená ďalších spravodajských webov, ktoré od 18. apríla spoplatnia časť obsahu, sú už známe. Súčasťou systému Piano sa stane stránka týždenníka .týždeň, HNonline.sk a DennikSport.sk. Zapojí sa takisto vydavateľstvo Perex a Pravda.sk.

Pre Mediálne.sk to potvrdil jeden z autorov konceptu Piano Tomáš Bella.

 

[column col=”1/2″]

Okrem samotných médií, ktoré sa zapoja, bude zaujímavý aj prehľad toho, ktoré rubriky ponúknu do množiny plateného obsahu. To zatiaľ Piano oficiálne nespresnilo. Vie sa len, že v mnohých prípadoch nepôjde o kompletné zamknutie webu. Sme.sk napríklad plánuje umiestniť do Piana videá z tv.sme.sk a časť funkcionality v diskusiách.

S prvými zverejnenými médiami už má Piano podpísané zmluvy, s ďalšími podpisuje tento týždeň. Keď bude zoznam partnerov definitívny, bude zoznam zverejnený na Pianomedia.sk. Ako ďalšie z potvrdených médií sa ešte vo februári ohlásilo Sme.sk. To potvrdilo, že sa samo do projektu zapojí, rovnako podľa neho aj magazín PC Revue vo svojej on-line verzií.

[/column] [column col=”1/2″]

Ako prvý potvrdil zapojenie do Piana Trend Holding. Zapojené bude z jeho portfólia Mediálne.sk. Spoplatnená bude kompletná redakčná tvorba okrem dvoch správ denne. Mimo Piana ostanú prístupné blogy, čitateľské diskusie, monitoring a tlačové správy.

Piano odštartuje 18. apríla. V súčasnosti dokončuje posledné prípravy. Medzi nimi je aj čakanie na stanovisko Protimonopolného úradu, ktorý sa zatiaľ nevyjadril k pripravovanému konceptu spoplatnenia viacerých slovenských médií jedným prevádzkovateľom.

[/column][space height=”10″]

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore