∷ Z aktuálneho vydania

Počuli ste už o papieri z kokosu?

PP 4/2022

V uplynulých rokoch sa čoraz viac výrobcov papiera zameriava na udržateľnosť samotného procesu výroby papiera, čoho dôkazom je certifikát Cradle to Cradle®, riadiaci sa princípom cirkulárnej ekonomiky.
A práve v tejto dobe narastajúcich nákladov za vstupné zdroje a suroviny, prinášajú plody ovocia všetky investície do alternatívnych zdrojov energie, ako napr. veternej, vodnej či slnečnej.

Týmto certifikátom sa môžu popýšiť naši dlhoroční partneri Arctic Paper (s papiermi napr. Munken Design, Arctic Volume,… ), Mondi (s papiermi napr. PERGRAPHICA®, IQ Color, Color Copy,… ). Ďalším spôsobom výroby ekologických papierov je nahrádzanie primárnej buničiny rôznymi prírodnými prímesami, ktoré im navyše dodávajú na jedinečnej štruktúre, či haptických vlastnostiach. V spoločnosti
Europapier dbáme na pozitívny dopad našich obchodov na prírodu, čo sa odzrkadľuje aj v širokej ponuke ekologických produktov. Mali ste možnosť spoznať či dokonca vyskúšať naše papiere s prímesou kávy, trávy, kakaových bôbov, či vyrobené čisto z bavlny? Ak áno, budeme radi ak sa s nami podelíte o skúsenosti. A ak nie, záujemcom poskytneme vzorky, prípadne vás radi privítame v našom showroome dizajnových papierov, kde sa môžete inšpirovať kreatívnymi aplikáciami.

V ponuke dizajnových papierov pribudli novinky spĺňajúce štandardy udržateľnosti, ktoré by sme vám radi predstavili.

Príbeh papiera CRUSH – od kokosu k papieru

Ak už poznáte papiere Crush, ste si vedomí všetkých jeho ekologických vlastností. Inovatívny výrobný proces, ktorý využíva princípy cirkulárnej ekonomiky, je vyvinutý spoločnosťou
Favini. Zvyšky zo spracovania už 12tich produktov rastlinného pôvodu, ako je káva, citrusové plody, levanduľa, mandle a mnohé ďalšie, nahrádzajú až 15 % primárnej celulózy a tvoria …čítať viac »

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore