∷ Z aktuálneho vydania

POLYGRAFIKUM SYNERGIE INSPIRACÍ A TRENDŮ alebo ako sme preniesli Trnavu do Prahy

Konferencia PrintProgress je vám, našim čitateľom zrejme viac ako známa. Jej rodné mesto Trnava už akosi
„prischlo“ tomuto podujatiu a z roka na rok sa teší väčšiemu záujmu. V polovici júna sa vydavateľstvo VELDAN
pokúsilo preniesť kúsok Trnavy za hranice a zorganizovať podobné podujatie v Prahe, čím sa nám podarilo vytvoriť
novú česko-slovenskú konferenčnú platformu. Vitajte na konferencii PolyGrafikUm 2019!

Dňa 11. júna sa v priestoroch pražského výstaviska PVA EXPO Praha uskutočnila, za účasti viac ako stovky odborníkov z odvetvia polygrafie, prvá edícia nového formátu konferencie PolyGrafikUm.
Podujatie organizované vydavateľstvom VELDAN a Svazom polygrafických podnikatelů ČR, i napriek enormnej horúčave, prilákalo do priestorov výstaviska mnoho významných českých, slovenských i zahraničných manažérov, podnikateľov a hostí.


Konferenciu otvorili, ako inak, zástupcovia organizátorov, Zdeněk Sobota – prezident Svazu polygrafických podnikatelů ČR, Marian Hains – riaditeľ vydavateľstva VELDAN a Jana Nosálová – riaditeľka OT Reklama ABF. Po nich si už slovo a vedenie celého priebehu vzala moderátorka Štěpánka Líznerová, generálna riaditeľka tlačiarne Colognia press, ktorá vďaka svojmu pôsobeniu v polygrafickej spoločnosti vniesla do podujatia úplne nový, svieži rozmer a rozhľad. Keďže sa konferencia konala pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, na úvod prvého bloku dostala slovo Silvana Jirotková, námestníčka ministra priemyslu a obchodu ČR. Vo svojom príhovore zdôraznila dôležitosť investícií do inovatívnych technológií a zámer vlády Českej republiky podporovať rozvoj inovácií, čo priamo nadväzuje na dlhodobú stratégiu vlády, dostať Českú republiku na pozíciu lídra v inováciách.
Na úvod bol medzi účastníkmi spustený anonymný mini výskum, vďaka ktorému mohli účastníci vyjadriť svoje postoje k jednotlivým polygrafickým témam na základe farieb. Táto zaujímavá výskumná metóda bola realizovaná i na veľtrhu Reklama & Polygraf, pričom výsledky z nej boli odprezentované Filipom Brodanom zo spoločnosti Engage Hill práve na tomto podujatí. O výsledkoch výskumu realizovaného na konferencii PolyGrafikUm sa dočítate v tomto vydaní na str. 26.

Program v znamení svetovej výstavy polygrafie

Pre účastníkov bol od rána pripravený zaujímavý program pozostávajúci z dvoch tematických blokov, ktoré spájala ústredná myšlienka – svetová výstava polygrafie Drupa a jej vplyv na vývoj polygrafie.

Dopoludnie sa nieslo v duchu sumarizácie digitálnych a ofsetových technológií predstavených na veľtrhu Drupa 2016. Na otázky o tom, či a ako sa technologickým firmám podarilo naplniť prísľuby z roku 2016 sa snažili zodpovedať vo svojich vystúpeniach Mark Stephenson – produktový manažér digitálnej tlače a tlačových systémov Fujifilm Graphic Systems EMEA, Stephen Palmer – výkonný riaditeľ Ricoh pre ČR a SR a Hynek Grebeň – riaditeľ predaja a starostlivosti o zákazníka Koenig & Bauer AG.

 

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore