∷ Z aktuálneho vydania

POMÁHAME FIRMÁM ZNIŽOVAŤ NÁKLADY

Spoločnosť i-industry vznikla pred troma rokmi s cieľom pomáhať firmám znižovať výrobné náklady. Po desiatkach rokov skúseností v oblasti vývoja a znalostí takmer všetkých výrobných technológií dokážu jej odborníci zákazníkom nájsť vhodné riešenie pri znížení nákladov na výrobok alebo produkt. Ponúkame vám dve prípadové štúdie a skúsenosti odborníkov pri ich realizácii.

PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA: ZNÍŽENIE VÝROBNÝCH NÁKLADOV
– krabice na elektroniku

Zákazník potreboval na nový produkt vhodné krabice, kde by mohol osadiť svoju elektroniku. Nevyrábajú veľké množstvá, takže pochopili, že príprava foriem a vyrábanie vstrekovaním nie je vhodné, pretože náklady by boli vysoké. Pri hľadaní alternatívy našli podobné krabice ako plánovali, ktoré nakúpili. Aby boli pre nich vyhovujúce, museli ich ešte upravovať obrábaním. Vo výsledku však boli náklady stále vysoké. Keďže spotreba krabíc bola 200 kusov mesačne, vyskúšali 3D tlač. Poslali nám model 3D, ktorý sme optimalizovali pre tlač. Výroba prebehla v priebehu 24 hodín a vo výsledku sme zákazníkovi znížili náklady na výrobu až o 50 %. Vďaka našej veľkej výrobnej kapacite teraz zabezpečujeme výrobu 3D tlačou v počte 200 ks mesačne.

PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA: OPTIMALIZÁCIA VÝROBKU NA 3D TLAČ – držiak na sondy
Pri novom výrobku sa nie vždy myslí na náklady, rovnakým produktom bol aj držiak na meracie sondy. Výrobok sa skladal z desiatok kovových dielcov. Veľký počet dielcov, riziko chýbajúcich skrutiek a vysoké výrobné náklady viedli k optimalizácii výrobku. CNC obrábanie z jedného kusu bolo neekonomické, na výrobu vstrekovaním to nebol dostatočný počet.
Odborníci na vývoj produktov navrhli zmenu na plastový materiál a zosúladili dielce. Výrobok optimalizovali na 3D tlač z technického plastu PA12. Dokázali sme zvýšiť kvalitu produktu, zlepšiť dizajn, redukovať počet dielcov z niekoľkých desiatok a tiež ušetriť zákazníkovi viac ako 50 % pôvodných nákladov na výrobok.

 

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore