Edície 2016Edície časopisu

Portfólio Mondi pre profesionálnu tlač

Mondi predviedlo na veľtrhu Drupa 2016 svoju inovatívnu ponuku ako komplexný poskytovateľ služieb v oblasti výroby papierov pre polygrafický priemysel.

 

Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper, Europe and International, vysvetľuje: „Sme schopní ponúknuť to správne riešenie pre akúkoľvek technológiu tlače – či už digitálnu, hybridnú, ofsetovú, HP Indigo alebo vysokorýchlostnú atramentovú tlač. Okrem toho môžu byť naši zákazníci spokojní, že všetky papiere skupiny Mondi majú certifikáciu zodpovedného prístupu k životnému prostrediu a teda majú najlepšie papierové riešenia skombinované s osvedčenou výrobou, šetrnou voči životnému prostrediu. Na veľtrhu Drupa sme predstavili naše rozsiahle inovatívne papierové riešenia vyvinuté tak, aby vyhovovali náročným požiadavkám profesionálnych tlačiarov a najnovším technológiám tlače.“

Kľúčovou témou je udržateľnosť

Udržateľnosť je jedným z kľúčových faktorov podnikania skupiny Mondi a bola kľúčovou témou aj na veľtrhu Drupa. Všetky značkové produkty kancelárskych papierov Mondi sú súčasťou radu Green Range, čo znamená, že im bola udelená certifikácia FSC® alebo PEFC™, 100 % recyklovaný alebo bielený bez obsahu chlóru (TCF). Mondi neustále investuje, aby jej závody a prevádzky boli v čo najväčšej možnej miere energeticky účinné a udržateľné.

Dom Mondi – inovácie v kontakte s emóciami papiera

Stánok Mondi predstavil návštevníkom technické a emocionálne stránky sveta papiera. Predviedol svoj záväzok voči inovatívnym riešeniam papiera pre najnovšie technológie profesionálnej tlače na vysokorýchlostnej atramentovej tlačiarni Canon Océ ColorStream 3000Z a na tlačiarni Mcor ARKe 3D. Je potrebné však poznamenať, že papier sprostredkováva aj emocionálnu zložku prostredníctvom svojich odtieňov a tým, akým sa javí na dotyk.

Skupine Mondi dáva udržateľnosť dobrý zmysel podnikať – každý deň.

Jedným z najpozoruhodnejších súčastí stánku Mondi bol ‘dom Mondi’, ktorý bol vyjadrením prístupu skupiny Mondi ako komplexného poskytovateľa výrobných riešení. V tomto dome sa mohli návštevníci cítiť ako doma, objavili kreatívne prostredie umeleckej galérie a mali možnosť osobne sa dotknúť celej škály ponúkaných papierov.

Nový referenčný štandard kvality

„Sme pevne odhodlaní neustále rozvíjať naše portfólio, ktoré bude slúžiť potrebám  zákazníkov. Zároveň prispôsobujeme naše papiere vývoju technológií v odvetví profesionálnej tlače,“ vysvetľuje Johannes Klumpp. „Závody Mondi SCP a Neusiedler sú dobre známe pre ich inovatívne, vysokokvalitné papiere vyrábané udržateľným spôsobom. Nadšenie pre vedúce postavenie v oblasti kvality preukazujeme jednou z našich najnovších inovácií v segmente premium hybrid.“

Pod heslom ‘jedna kvalita – jeden závod – jeden vzhľad’, stanovuje Mondi Neusiedler nový referenčný štandard kvality, garantujúci hybridnú ofsetovú, preprint a laserovú tlač.
S papiermi DNS® premium, MAESTRO® extra a IQ premium budú mať profesionálni tlačiari, reklamné agentúry a koncoví spotrebitelia úžitok z konzistentnej kvality tlače a jedného odtieňa papiera od 50 – 400 g/m².

Kampaň s papierom určeným na profesionálnu tlač. ´Máme pre vás dokonalý papie®´

profesionálneho tlačového papiera a lepenky. Nová kampaň Pro Paper ´Máme pre vás dokonalý papie®´ odráža prístup skupiny Mondi konať ako komplexný poskytovateľ služieb pre odvetvie profesionálnej tlače. Portfólio Pro Paper v sebe zahŕňa všetky papiere skupiny Mondi optimalizované pre potreby profesionálnych tlačiarov pracujúcich s odlišnými technológiami tlače.

Niektoré z najnovších prírastkov portfólia Mondi pre profesionálnych tlačiarov zahrňujú:

 NEUJET®, najnovší papier skupiny Mondi určený pre vysokorýchlostnú atramentovú tlač. Predstavuje ďalšiu generáciu papierov Mondi určených na vysokorýchlostnú atramentovú tlač optimalizovaných pre sýte a stredne sýte farby, aplikácie direct mailingu, grafiky a kníhtlače. Portfólio je v ponuke v dvoch triedach kvality, v štandardnej a prémiovej kvalite a v dvoch povrchových úpravách, matný a hodvábny, čím sa vyplnila medzera na trhu s natieranými papiermi určenými pre ofsetovú tlač.

 PERGRAPHICA® dizajnové papiere. PERGRAPHICA® sa nazýva ´Papier Pre perfekcionistov´, keďže spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky na sofistikované a elegantne vytlačené dokumenty. Grafici, reklamné agentúry a vydavatelia kvalitných kníh sú len niektoré z celého radu odvetví kreatívneho priemyslu, ktoré ocenia škálu možností papierov PERGRAPHICA®: dve povrchové štruktúry (rough/drsná a smooth/ hladká), tri odtiene (High White/vysoko biely, Classic/ klasický a Natural/ prírodný) a šesť plošných hmotností od 90 a 300 g/m².

Ukážky tlače naživo na Mondi papieri

Návštevníci veľtrhu Drupa mali možnosť vidieť papier Mondi v akcii na rôznych tlačiarenských zariadeniach – tak v stánku Mondi, ako aj v stánkoch výrobcov tlačiarenských zariadení, s ktorými Mondi úzko spolupracuje. Vlastný stánok skupiny Mondi predviedol aj ukážky tlače
na vysokorýchlostnej atramentovej tlačiarni Canon Océ ColorStream 3000Z s Hunkeler dokončovacím strojom. Návštevníci stánku si mohli so sebou vziať výtlačky vyhotovené na celom rade nenatieraných kancelárskych papierov skupiny Mondi na mieru šitých pre vysokorýchlostnú atramentovú tlač.

Na veľtrhu Drupa počas svojich ukážok tlače využívali papiere Mondi niekoľké partnerské spoločnosti: Canon, Domino, FujiFilm, Hewlett Packard, Komori, Konica Minolta, RISO, Screen, Xanté, Xeikon a Xerox.

Semináre manažmentu farieb

Počas trvania veľtrhu, spoločnosti Mondi a X-Rite Pantone, svetový líder vedy a techniky zaoberajúcej sa farbami, zorganizovali v stánku Mondi aj niekoľko seminárov manažmentu farieb. X-Rite Pantone odprezentovalo teoretickú časť seminárov, ktoré vyvinuli v spolupráci s Mondi a sú založené na profiloch ICC (Medzinárodné konzorcium pre farby). Špecialisti Mondi, ktorí sa venujú manažmentu farieb, predviedli v stánku ukážky tlače na živo – počas nich mali návštevníci možnosť vidieť špecifickú komplexnosť pri plnofarebnej tlači s technológiou vysokorýchlostnej atramentovej tlače.

Partnerstvo pri vývoji 3D tlače doplňuje ponuku skupiny Mondi

Okrem vyššie uvedených aktivít, skupina Mondi spolupracuje so spoločnosťou Mcor, inovatívnym výrobcom vo svete najviac cenovo dostupných, plnofarebných, bezpečných a ekologicky šetrných 3D tlačiarní, na vývoji papiera optimalizovaného pre tlačiarne Mcor 3D. Mcor nedávno uviedol na trh Mcor ARKe, svetovo prvú, plnofarebnú, stolnú 3D tlačiareň a na veľtrhu Drupa 2016 predstavila skupina Mondi potlač plnofarebných 3D papierových modelov na tlačiarni Mcor ARKe. Tlačiareň Mcor ARKe jedinečne využíva farebnú mapu ICC, aby dosiahla čo najpresnejšiu, fotorealistickú 3D tlač. Tento rok v januári získala na medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2016 cenu Best of Innovation Awards
v kategórii 3D tlače.

Christina Fadler, Communications & Event Manager, Mondi Uncoated Fine Paper

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore