∷ Z aktuálneho vydania

POŽIADAVKY NA FLEXO PLATNE

Tvrdá konkurencia medzi výrobcami v maloobchodnom prostredí nevykazuje žiadne známky slabnutia, práve naopak neustále sa zosilňuje. Diferenciácia je kriticky dôležitá a pre výrobcov je nevyhnutnosťou  rýchlejšie uvedenie výrobkov na trh, častejšia zmena vzhľadu a zvýšenie príťažlivosti obalu v obchode.

Rovnako intenzívna je konkurencia v sektore tlače etikiet a obalov, ktorá sa snaží vyhovieť týmto meniacim sa požiadavkám zákazníkov, a diferenciácia je rovnako dôležitá pre prežitie a rast. V úsilí udržať si náskok sú zreteľné odlišné trendy, medzi ktoré patria:
• Väčšie využitie procesnej tlače
• Požiadavky na flexo, aby zodpovedalo kvalite ofsetovej a digitálnej reprodukcii
• Zvýšený dopyt po veľkom sortimente tlače v stále nižších a nižších nákladoch
• Potreba tlače na náročné podklady
• Prijatie procesov s pridanou hodnotou na vylepšenie konečného produktu

Zároveň kupujúcim etikiet a iných obalov, pokiaľ sú ich potreby uspokojené rýchlo a za rozumnú cenu, je úplne jedno, či je etiketa vytlačená digitálne, ofsetom alebo – ako je to čoraz častejšie – flexom.

Pre tlačiarov je to takmer práca na plný úväzok, držať krok s novými materiálmi a metódami, ktoré im môžu pomôcť orientovať sa v dynamickom a rýchlo sa meniacom trhu. To platí najmä pre flexo, ktoré za posledné desaťročie prešlo míľovými krokmi vďaka prelomovému pokroku v technológiách platní – pokrokom, ktorý znamená, že flexo je ideálne určené na to, aby poskytovalo kvalitu, efektivitu a trvalú udržateľnosť pri tlači a uspokojilo obchodné potreby zákazníkov.

V prípade spoločnosti Kodak sa jej funkcia Advanced Edge Definition (AED) vzťahuje dokonca aj na oblasti, ktoré tvoria rozsah tónov v tónoch, od 50 do 99 %, čo poskytuje jedinečné riešenie pretrvávajúcej flexo výzvy. Reverzný text je spoločným prvkom a dôležitým hľadiskom pre všetky flexo práce. Je dôležité, aby sa na platniach nevypĺňali prázdne miesta, pretože ak ich necháte otvorené, zvýši sa tonálny rozsah a kontrast. Pre zákazníka to znamená, že obrázky zostanú jasnejšie a tiene už nebudú vypĺňať alebo strácať podrobnosti.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore