Edície 2016

Predstavujeme Munken Kristall

Štvrtý, vysoko biely odtieň radu Munken Dizajn

Arctic Paper Munkedals, situovaný v kraji Bohuslän, na juhozápade Švédska, má dlhú a impozantnú tradíciu výroby nenatieraných, prémiových papierov pre široké spektrum dizajnérov a kreatívnych ľudí. Táto ambícia sa ďalej zvyšuje uvedením Munken Kristall – štvrtého vysoko bieleho odtieňa radu Munken Dizajn.

Munken Kristall reaguje na tendenciu zvýšeného dopytu po jemných papieroch, ktoré vykazujú vysokú belosť a jas – kombináciu, ktorú obsahuje už aj Munken Polar – pričom posúva belosť ešte o krok ďalej. Vývojový proces v Munkedal papierni prebieha už od roku 2013.

Ciele pri vývoji Munken Kristall siahali ďalej ako len vývoj papiera s vysokou hodnotou belosti CIE. Nájdenie optimálnej rovnováhy toho, čo zákazníci vnímajú ako papier s vysokou prírodnou belosťou, bolo identifikované prostredníctvom série testov vo výrobnom závode ako aj prostredníctvom prieskumov medzi dizajnérmi, ktoré sa realizovali v niekoľkých krajinách. V porovnaní s Munken Polar, s belosťou CIE 145, Munken Kristall má belosť 155, čo nie je extrémne vysoký stupeň.

Pre dosiahnutie čo najvyhovujúcejšej úrovne vysokej belosti bol kladený veľký dôraz na vytvorenie optimálne vysokého jasu, podľa normy ISO, ako aj na nájdenie optimálne bieleho odtieňa podľa hodnoty LAB. Správne vyvážená kombinácia týchto hodnôt vytvára prirodzený, teplý vzhľad, s vysokou belosťou, ktorý zdôrazňuje jej osobitý vizuálny výraz.

„Vychádzajúc z tradície dizajnových a knižných papierov, sme s Munken Kristall našli optimálne vysoko biely odtieň v dokonalej harmónii s ostatnými členmi rodiny: Munken Pure, Munken Lynx a Munken Polar,” hovorí Conny Olsson, manažér technickej starostlivosti o zákazníkov, ktorý pracuje v závode už 19 rokov. „Podľa môjho názoru, dopĺňa ostatné odtiene a zdokonaľuje produktový rad Munken Dizajn.”

Úspešné prvotné predstavenie vytvorilo veľký záujem medzi veľkoobchodmi, ktoré budú hrať kľúčovú úlohu
v predajnom štarte. Ten začína v celej Európe od 1. marca. Toto naznačuje, že Munken Kristall tiež vytvorí vyšší záujem o celý produktový rad, ktorý ponúka viac aplikácií, ktorých požiadavkám je Munken pripravený čeliť so širším sortimentom a prostredníctvom zvýšenej produkcie.

„Som hrdý na to, ako si udržujeme dlhodobo vedúcu pozíciu pri vývoji a výrobe rodiny prírodných bielych nenatieraných prémiových papierov,” hovorí Göran Lindqvist, generálny riaditeľ spoločnosti Arctic Paper Munkedals.
„Teraz vytvárame nové príležitosti pre dizajn a kreatívnu komunikáciu prostredníctvom Európskeho uvedenia produktu Munken Kristall.”

Rad Munken Dizajn pozostáva z vysoko-kvalitných, nenatieraných, prémiových papierov v štyroch odtieňoch a ôsmich dizajnových kvalitách: Munken Pure, Munken Pure Rough, Munken Lynx, Munken Lynx Rough, Munken Polar, Munken Polar Rough, Munken Kristall a Munken Kristall Rough. Všetky papiere sú priateľské k životnému prostrediu a sú ideálnou voľbou pre spoločnosti, ktoré chcú sprostredkovať skutočný prírodný dojem prostredníctvom svojich tlačových materiálov. Všetky štandardné produkty Munken sú dostupné s certifikátmi EU Ecolabel, FSCTM – známkou zodpovedného lesného hospodárstva.

www.fsc.org. FSC-C022692 a PEFC certifikovaný. Ďalšie informácie:
Jana Rakúsová, Business development
+421 (0) 911 272 290
jana.rakusova@arcticpaper.com

ARCTIC PAPER SA

Je jedným z vedúcich výrobcov vysoko-kvalitných prémiových grafických papierov v Európe. Spoločnosť vyrába natierané a nenatierané bezdrevné papiere
a nenatierané drevité papiere pre náročných zákazníkov, ako sú tlačiarne, vydavatelia, reklamné agentúry, distribútori papiera a výrobcovia obalov. Produktové portfólio zahŕňa dobre známe značky ako Amber, AP-tec, Arctic, G-Print, Munken, Pamo a L-Print.

Výrobky spoločnosti sú vyrábané v štyroch závodoch:
• Arctic Paper Munkedals, Švédsko
• Arctic Paper Grycksbo, Švédsko
• Arctic Paper Kostrzyn, Poľsko
• Arctic Paper Mochenwangen, Nemecko

Celková výrobná kapacita spoločnosti je 800 000 ton papiera za rok. Väčšina papiera je predávaná prostredníctvom 14-tich predajných kancelárií v Európe. Arctic Paper SA má od októbra 2009 umiestnené
akcie na Varšavskej burze a od decembra 2012 taktiež na Štokholmskej burze NASDAQ OMX.

Pre viac informácií navštívte web stránku: www.arcticpaper.com

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore