Ste tu
HomeEdície časopisuEdície 2016Profesionálni tlačiari oceňujú najmä rýchlosť, kvalitu a variabilitu

Profesionálni tlačiari oceňujú najmä rýchlosť, kvalitu a variabilitu

V uplynulom roku na polygrafickom trhu rástol dopyt po komplexných tlačových službách s možnosťou personifikácie produktov, ako aj variabilnosťou ich finalizácie. Konica Minolta predstavila tento rok viacero noviniek, ktoré posunuli profesionálnu tlač o krok dopredu.

Variabilita a personalizácia

Jednou z veľkých tohtoročných svetových noviniek na polygrafickom trhu bola premiéra zariadenia bizhub PRESS C71cf. Ako prvá ho na Slovensku otestovala spoločnosť Litograf. „Zariadenie bizhub PRESS C71cf je špecializované na tlač etikiet z kotúča na kotúč. Dovoľuje nám to uspokojovať dopyty po tlači menších sérií etikiet, ktoré nie je možné realizovať klasickými technológiami tlače,“ konštatuje Jaroslav Vidra zo spoločnosti Litograf.

Ide o kompaktný, ale výkonný tlačový systém typu roll-to-roll, ktorý zvláda malé a stredné zaťaženie. Umožňuje tlač malých tlačových úloh vo veľkom množstve. Použitie zaradenia je nielen v segmente etikiet alkoholických produktov, ale aj  pre etikety nápojov, kozmetiky alebo čistiacich prostriedkov.

„Produkčné stroje od firmy Konica Minolta nám pomáhajú zvýšiť kvalitu našich služieb a skracovať  čas potrebný na ich realizáciu,“ konštatuje Jaroslav Vidra zo spoločnosti Litograf.

Rýchlosť tlače

Nesporným trendom v polygrafickom priemysle je aj rýchla a bezchybná tlač. Na to je potrebné rýchle zariadenie, ktoré dokáže tlačiť rentabilne a splniť čo najviac požiadaviek zákazníkov. Takým je aj farebné produkčné digitálne zariadenie Konica Minolta bizhub PRESS C1100.

Pre tento stroj sa rozhodla aj tlačiareň Neumahr.

„V minulosti sme používali iné zariadenia. Pre Konica Minolta sme sa rozhodli z dôvodu lepšieho servisu, kvality tlače a garancie stability výkonu,“ konštatuje Roman Neumahr.

Práve rýchlosť tlače je jedna z hlavných predností tohto zariadenia. Konica Minolta bizhub PRESS C1100 dosahuje až 85/100 strán A4 za minútu bez ohľadu na gramáž potláčaného papiera, a tým zvyšuje potenciál pre rast vášho podnikania. A pritom ho môžete používať na tlač menších, ale aj väčších zákaziek. Uvedomuje si to aj Roman Neumahr: „Za hlavný benefit zariadenia považujem úsporu času, ktorú môžeme zužitkovať pri ďalších zákazkách.“

Nákupom to nekončí

Každý profesionálny tlačiar sa zhodne na tom, že v prostredí produkčných systémov ziskovosť závisí od rýchlosti, efektívnosti, produktivity a spoľahlivosti.  Konica Minolta to vie, a preto vo svojom portfóliu má aj čiernobiele produkčné zariadenie bizhub PRESS 1052. Vďaka nemu viete skrátiť dodacie lehoty, ako aj flexibilne spracovávať menšie zákazky. „Oceňujeme rýchlosť tlače, kvalitu výstupov, veľkú škálu potlačiteľných materiálov
ako aj spoľahlivosť,“ konštatuje Richard Száraz zo spoločnosti DMC. Zariadenie bizhub PRESS 1052 totiž ponúka široké možnosti podávania papiera a dokončovacích prác.

Viete sa tak presne prispôsobiť  požiadavkám vašich zákazníkov.

Mať kvalitné zariadenie však dnes nestačí. Dôležitým benefitom je aj flexibilita služieb, dobrá komunikácia
a rýchly servis. „Na značke Konica Minolta oceňujem férové jednanie, dodržiavanie dohôd, ale aj starostlivosť o zákazníka. Spolupráca so zákazníkom totiž kúpou stroja nekončí,“ konštatuje Richard Száraz zo spoločnosti DMC.

Novinky pre rok 2017

Napredovanie na polygrafickom trhu chce Konica Minolta zvýrazniť svojimi novinkami na najbližie obdobie. Dopomohol tomu nedávny vstup do spoločnosti MGI.  Vďaka tomuto spojeniu Konica Minolta prináša na trh zariadenie JETVARNISH 3DS, ktoré ponúka komplexné služby parciálneho 3D lakovania pomocou UV atramentových hláv a následného zlatenia.
Otvára sa možnosť produkcie neobmedzeného množstva rôznorodých úloh v rámci jednej produkcie bez zastavenia.

Medzi novinky v nasledujúcom období patrí aj Meteor DP8700 S+650, ktorý je schopné tlačiť cmykom priamo na vrch fólie, čiže nanášať tepelnú fóliu rôznych farieb lepiacu sa na toner. „Zariadenie poskytuje možnosť pretvoriť tlačový výstup pomocou aplikácie tepelnej fólie a následnej potlače s konečným výsledkom metalického efektu,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta. Princíp technológie je jednoduchý. Nános čierneho tonera  je použitý ako lep na fóliu. Tá je prilepená na miesta, kde sa nachádza čierny toner a následne sa znovu potláča na tomto stroji, tentokrát už farebne.

www.konicaminolta.sk

 

 

Príbuzné témy

Pridaj komentár

Top