∷ Z aktuálneho vydania

Quo vadis 3D tlač

PP 5/2022

3D tlač je veľmi progresívne a rýchlo sa rozvíjajúce odvetvie digitálneho priemyslu, ktoré má pred sebou očakávanú neuveriteľnesvetlú perspektívu. Dynamický rozvoj a ešte stále neprebádané možnosti, ktoré budúcnosť tohto, stále tak trochu sci-fio dvetvia priemyslu ,naznačujú, priamo nútia venovať jej významnú pozornosť. Preto smevyužili príležitosť zúčastniťsa veľtrhu 3D EXPO v Bratislave a porozprávať sa s jedným zozakladateľov podujatia a súčasne riaditeľom spoločnosti LUNETA, s.r.o. zaoberajúcej saprofesionálne 3D tlačou Fedorom Vasilkom.

Povedzte nám niečo o začiatkoch firmy LUNETA.

Spoločnosť LUNETA bola pôvodne založená mojím otcom a jeho spoločníkmi ako realitná spoločnosť so širším záberom aktivít. Ja som sa v tom čase začínal zaoberať informačnými technológiami a službami v tejto oblasti. Svoje IT aktivity, hostingové služby a činnosti som vsúval do aktivít LUNETY. Neskôr, keď týchto klientov, špeciálne na hosting a IT služby začalo pribúdať, som firmu LUNETA prevzal na realizáciu činností, ktoré ma zaujímali a priťahovali. Približne v roku 2015 som si kúpil na inzerát použitú, drevenú 3D tlačiareň. To bola moja prvá interakcia so svetom, v ktorom sa dá niečo zhmotniť. Toto ma nasmerovalo na vzdelávanie a hľadanie informácií o materiáloch a mechanike aj možnostiach 3D technológií.

Mali ste teda prvú 3D tlačiareň a čo ďalej?

Celý biznis okolo 3D tlače bol v začiatkoch a keď sme chceli niečo zmysluplné robiť v tomto sektore, tak bolo potrebné zabezpečiť dostupnosť súčiastok, náhradných dielov a partnerov, ktorí sú schopní ich v krátkom čase dodávať. Keď chcete získať zaujímavé obchodné podmienky, tak potrebujete nakupovať aj v určitých objemoch. A tak sa naše súčasné obchodné priestory čoraz viac začali premieňať z IT-čkárskej

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore